UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Ігор Швайка: Уряд підтримуватиме малих і середніх сільгоспвиробників та розвиватиме сімейне фермерство

16:26

30.04.2014

У сьогоднішніх економічних умовах важливим завданням для Уряду повинно стати створення прозорих умов для розвитку всіх форм господарювання на селі. Водночас, зусилля Мінагрополітики будуть спрямовані, в першу чергу, на підтримку малих та середніх форм. Про це сьогодні повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка на зустрічі з аграріями та сільгосптоваровиробниками Дніпропетровщини під час робочого візиту до регіону. 

Ігор Швайка наголосив: «Ми посилимо стратегічні та тактичні кроки щодо створення рамкових умов для їх швидкої інтеграції в організований ринок та прискореного розвитку. Навіть більш високими темпами, ніж це на сьогодні демонструє великотоварне виробництво. Малі, в тому числі сімейні господарства, які братимуть на себе відповідальність за виконання базових вимог суспільства щодо безпечності та якості харчових продуктів, взамін повинні отримувати підтримку та сприяння з боку держави та суспільства».

Міністр зазначив, що вказані форми господарювання не отримували жодної копійки від повернення ПДВ, як основної форми фінансової підтримки сільгосптоваровиробника. «Як результат - майже 50% валового виробництва у секторі, який знаходиться поза організованим ринком. Крім того, багато хто із середнього агробізнесу штучно роздрібнюється аби уникнути надмірної зарегульованості, мігрує в тіньову економіку», - підкреслив Ігор Швайка.

Ігор Швайка повідомив, що з метою вирішення вказаних питань Мінагрополітики вже завершує роботу щодо законодавчого закріплення сімейного фермерства, як окремого суб'єкта реєстрації та господарювання зі статусом юридичної особи з відповідними фіскальними преференціями.

 

Прес-служба Мінагрополітики

16:26

30.04.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0