UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

29 квітня у Верховній Раді України ВАССР взяла участь у відкритому парламентському засіданні у формі громадських слухань з питань обговорення внесення змін до Конституції України

16:45

30.04.2014

29 квітня у Верховній Раді України Голова ВАСРР Микола Фурсенко та Керівник Виконавчої дирекції Вадим Івченко взяли участь у відкритому парламентському засіданні у формі громадських слухань з питань обговорення внесення змін до Конституції України

Відкриваючи засідання, Голова Верховної Ради України, в.о. Президента України Олександр Турчинов, зокрема, зазначив, що саме зміни до Конституції повинні забезпечити фундамент демократичних змін, фундамент побудови європейської демократичної країни, на якому ми зможемо розвивати і будувати всі інші напрямки прогресивних змін.

О.Турчинов також підкреслив, що без розширення прав місцевого самоврядування "неможливо подолати наслідки авторитаризму, тоталітаризму, побудувати сильні регіони і сильну країну". За його словами, баланс між усіма гілками влади має унеможливити їх протистояння.

За словами О.Турчинова, рішення щодо внесення змін до Конституції має прийматися на двох сесіях.

Як наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, усі політичні сили мають підписали текст Конституції, аби продемонструвати усьому світу і в першу чергу Україні й українському народу, що Україна - єдина унітарна держава, яка поважає права територіальних громад і право кожного українця вибирати й контролювати центральну владу, вибирати місцеву владу і впливати на неї.

Глава уряду також зазначив, що за новою Конституцією України мають бути ліквідовані обласні та районні державні адміністрації. "Керівники державних адміністрацій - рудимент радянської влади. Вони повинні бути ліквідовані".- заявив прем’єр.

За його словами, місцеві територіальні громади повинні обирати керівника областей та районів. Також в процесі реформування державної влади мають бути створені виконавчі комітети, сформовані місцевої громадою. Цим структурам, за словами А.Яценюка, слід передати державні владні повноваження, а також функції щодо формування місцевого бюджету.

"Відповідно до нової Конституції, на територіальному рівні мають бути засновані державні представництва", - зазначив Прем‘єр-міністр і наголосив, що на них буде покладено контроль за дотриманням законодавства на певній території.

На думку А.Яценюка, державні представництва не повинні мати жодного фінансового чи економічного впливу у регіоні.

Також, за його словами, новою Конституцією необхідно ліквідувати функцію загального нагляду прокуратури та імперативний мандат народного депутата.

Прем‘єр-міністр України зауважив також, що Президент України за новою Конституцією має бути "гарантом демонополізації влади". На його думку, президента необхідно позбавити функцій призначення міністрів оборони та закордонних справ. Натомість, сказав А.Яценюк, призначення кандидатур на ці посади має відбуватися за поданням прем‘єра, погодженим із президентом.

А.Яценюк також наголосив на необхідності прийняття нової редакції бюджетного та податкового кодексів з метою врахування нової ролі структур місцевої влади в процесі адміністрування податків.

Прем‘єр-міністр також зазначив, що проект нової Конституції має бути розроблений і погоджений (зокрема, з Венеціанською комісією) до президентських виборів 25 травня. 

16:45

30.04.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0