UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

ЗВЕРНЕННЯ ДО КАНДИДАТІВ В ПРЕЗИДЕНТИ УКРАЇНИ

12:50

08.05.2014

Позачергове засідання правління Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад відбулося 30 квітня. Стурбовані  ситуацією в Україні, представники органів місцевого самоврядування сільських територій не можуть стояти осторонь тих подій, які відбуваються в Україні. Вони одноголосно прийняли звернення до кандидатів у Президенти України:

Шановні кандидати на посаду Президента України!

До Вас звертається багатомільйонна армія українських селян, представниками якої виступають керівники органів місцевого самоврядування – сільські та селищні голови.

Ми надзвичайно стурбовані ситуацією в якій опинилася наша країна. Бачимо реальну загрозу зміни державного устрою, територіальної цілісності України. Наша держава перебуває у стані небезпеки через багаторічне ігнорування думки народу та недолугу, а почасти – антинародну, управлінську та політичну діяльність її керівників. Як результат маємо корумповану державу, розорену й сплюндровану загарбниками, які намагаються розчленити живий організм України.

Споконвіку Україна вважалась житницею Європи, аграрною державою, де українському селу відводиться дуже важливе місце. Більш як у 28,5 тис. сільських населених пунктах проживає майже третина населення України. Нині вони опинилися у дуже скрутному становищі.

В більшості своїй селяни виживають за рахунок одноосібного господарства, дрібного фермерства. Дотаційні сільські бюджети, колізії законодавчих норм, їх невиконання через корупційні схеми, які продовжують діяти, поставили селян на коліна. Через бідність, український селянин шукає кращого життя у місті, а то й за кордоном. Нищиться культура українського народу, а українське село є її основою.

Ми не маємо права забувати, що українські селяни – це саме ті дрібні та середні товаровиробники, які самотужки, поряд із великими, забезпечують продовольчу безпеку країни. А їх діти це ті, хто сьогодні захищає українську державність від загарбника. Але їх прав ніхто не захищає!

Політики, кандидати у владні структури згадують про українське село тільки напередодні виборів, і одразу забувають про свої обіцянки після них. Цю тенденцію ми маємо припинити. Почати цей процес має Президент України.

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад  офіційно заявляє про підтримку кандидата у Президенти, який підтримає усі вимоги її членів, як лобіста інтересів сільських територіальних громад.

Ми вважаємо, що Президент України повинен поставити питання розвитку сільських територій одним із пріоритетних в Україні.

Відповідно до вимог Європейської Хартії необхідно провести реформи з децентралізації влади, внести зміни до Податкового, Земельного, Бюджетного Кодексів щодо формування інфраструктурної та ресурсної бази розвитку українського села.

Ми переконані, що українську землю, яка є основним ресурсом розвитку села, не можна зосереджувати в одних руках. Нею, відповідно до Конституції України має володіти виключно український народ.

Ми вимагаємо, щоб повноваження, які в процесі децентралізації мають бути передані на місця повинні бути підкріплені ресурсами.

Ми впевнені, що адміністративно - територіальна реформа має відбутися виключно на принципах добровільного об’єднання територіальних громад.

Не можна допустити поширення урбанізаційних процесів в Україні через злидні в українському селі. Держава повинна подбати про економічні та політичні важелі забезпечення економічної стабільності та розвитку сільських територій.

Ми готові долучитися до розробки комплексної програми розвитку сільських територій спільно з інститутами державної влади, депутатами усіх рівнів, бо ніхто краще не знає як практично змінити ситуацію у власному селі, як сільський та селищний голова.

На виконання вимог переважної більшості сільських та селищних рад України, територіальних громад, які уповноважили їх на представлення інтересів, пропонуємо кандидату у Президенти України підписати офіційний документ – меморандум про співпрацю з Всеукраїнською асоціацію сільських та селищних рад, яка відповідно до установчих документів, є лобістом, - представником інтересів 8,5 тис. органів місцевого самоврядування України.

Кандидат у Президенти, який буде підтриманий Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, зобов’язується забезпечити виконання вимог меморандуму в термін виконання його повноважень.

Віримо, що майбутній Президент змінить ситуацію в Україні на краще!

 

Слава Україні!

12:50

08.05.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0