UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Міністр аграрної політики та продовольства України підписав законопроекти для спрощення виходу української продукції на ринок ЄС

16:39

12.05.2014

Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка підписав три законопроекти, які мають особливе значення для забезпечення доступу вітчизняної сільськогосподарської продукції на ринки країн Євросоюзу. Так, підписано проекти законів «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності якості харчових продуктів, кормів, благополуччя тварин», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», «Про корми». Прийняття цих законів – черговий крок на шляху гармонізації вітчизняного законодавства із нормами ЄС.

       Зокрема, законопроект «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності якості харчових продуктів, кормів, благополуччя тварин» приводить вітчизняне законодавство у відповідність з Регламентами ЄС № 854/2004, № 882/2004, № 669/2009 та Директивою Ради ЄС № 97/78/EC. Він регламентує, як має здійснюватись державний контроль представниками компетентного органу виконання операторами ринку вимог законодавства про безпечність харчових продуктів та кормів, а також законодавства про здоров’я та благополуччя тварин. Проект документу також чітко виписує вимоги до компетентного органу, обов’язки та повноваження державних інспекторів.

       Інший законопроект – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» - є принциповим. Він впроваджує загальноприйняту європейську практику у сфері забезпечення населення безпечними для здоров’я харчовими продуктами тваринного походження та контролю епізоотичної ситуації в державі. Адже, лише запровадження ідентифікації та реєстрації всіх тварин - великої рогатої худоби, свиней, коней, овець та кіз – на території України надасть можливість повністю контролювати ветеринарно-санітарний стан господарств і походження м’яса тварин, сприяти виявленню хвороб тварин у господарствах фізичних осіб та контролювати переміщення тварин з господарства у господарство.

        Розв’язання проблеми ідентифікації, централізованого обліку, реєстрації переміщень та забою тварин передбачається такими шляхами:

        організація мережі працівників ветеринарної медицини, які забезпечують проведення ідентифікації та реєстрації тварин, оперативного надходження до бази даних інформації щодо ідентифікованих тварин, господарств їх утримання і перебування, власників та переміщень; для залучення до процесу ідентифікації та реєстрації тварин власників – фізичних осіб передбачити можливість відшкодування за рахунок коштів державного бюджету вартості робіт та послуг з ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби;

         спрощення процесу ідентифікації товарних свиней шляхом використання групового ідентифікаційного номера для мічення груп свиней, які переміщуються за межі господарства, та реєстрація у Єдиному державному реєстрі тварин не кожної тварини окремо, а саме факту переміщень певної групи; допущення до переміщень, а також до забою на м’ясо тільки ідентифікованих та зареєстрованих тварин. Проект закону «Про корми» розроблено з метою стимулювання виробництва безпечних та якісних кормів і тваринницької продукції; 

       Завданням проекту є встановлення зрозумілих і прозорих відносин між суб'єктами господарювання на ринку кормів, кормових добавок та преміксів, чітка регламентація прав та обов'язків, а також відповідальності за якість і безпечність продукції. Зазначені законопроекти будуть розглянуті у Верховній Раді України.

       В умовах автономних торгових режимів з боку ЄС та відкриття європейських ринків для вітчизняної сільськогосподарської продукції їх ухвалення має принципове значення. Також найближчим часом будуть підписані чергові законопроекти з «євроінтеграційного» законодавчого пакету.

Прес-служба Мінагрополітики

16:39

12.05.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0