UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Доручення прем'єр-міністра України

14:18

13.05.2014

Прем’єр-міністр України А.Яценюк доручив міністрам, керівникам інших центральних та місцевих органів виконавчої влади забезпечити обов'язкове погодження з Мінрегіоном та всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування проектів актів, що стосуються інтересів територіальних громад, функціонування місцевого самоврядування, територіальної організації влади, місцевого і регіонального розвитку.

Також у ДОРУЧЕННІ Глави Уряду йде мова, що вище зазначені проекти актів мають узгоджуватися з положеннями Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року №333.

Нагадаємо, що Законом України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» визначено, що асоціації взаємодіють з державними органами при розробленні та здійсненні державної політики у сфері місцевого і регіонального розвитку з метою узгодження загальнодержавних, регіональних та місцевих інтересів, а основними формами такої взаємодії є участь у консультаціях та надання висновків до проектів нормативно-правових актів з питань, що стосуються питань місцевого і регіонального розвитку.

Регламентом Кабінету Міністрів України, визначено, що «Кабінет Міністрів залучає органи місцевого самоврядування до обговорення проектів нормативно-правових актів, ініційованих Кабінетом Міністрів, з питань, що стосуються інтересів територіальних громад, проводить консультації із всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування у порядку, встановленому Законом України "Про асоціації органів місцевого самоврядування"».

Регламентом встановлено, що під час підготовки проекту акта Кабінету Міністрів з питань, що стосуються функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого і регіонального розвитку (згідно з тематикою консультацій, визначених Законом України "Про асоціації органів місцевого самоврядування"), такий проект акта в обов'язковому порядку надсилається всеукраїнським асоціаціям органів місцевого самоврядування.

Однак, не зважаючи на достатній обсяг нормативної бази досі непоодинокими є випадки, коли під час розроблення відповідних актів законодавства з питань, які стосуються інтересів органів місцевого самоврядування, місцевого та регіонального розвитку органами, відповідальними за їх розробку консультації не проводяться, проекти актів для розгляду асоціаціям не надсилаються. Це призводить до неврахування принципу поєднання місцевих і державних інтересів, передбаченого статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

ВАССР сподівається, що прийняте доручення забезпечить належне виконання з боку державних органів положень Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування».

14:18

13.05.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0