UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад (ВАССР) та Міжнародна комісія з прав людини (IHRC) - партнери!

14:20

30.05.2014

 

Делегація Міжнародної комісії з прав людини на чолі з Генеральним секретарем Комісії Рафалом Марціном Васіком прибула до України з метою участі у якості спостерігача у виборчому процесі. У спільних заходах взяли участь представники Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, які координували діяльність громадських спостерігачів на виборчих дільницях.

 

26 травня 2014 року сторони обговорювали результати проведення виборів Президента України. Пан Рафал повідомив про загальну картину по Україні, виявлені порушення, пов’язані із підкупом виборців одним із кандидатів, порушенням права виборців на волевиявлення у Південних та Східних реґіонах.

Заступник голови ВАССР - керівник виконавчої дирекції ВАССР Вадим Івченко доповнив загальну картину викликами, які стали на перешкоді забезпечення волевиявлення громадян сільських територіях та методи, якими намагалися їх локалізувати.

У продовж обговорення представники Міжнародна комісія з прав людини акцентували увагу на питаннях забезпечення прав людей, які проживають у сільських територіях.

Контроль за дотриманням прав і свобод людини в Україні, відповідно до Конституції України та ратифікованих Україною міжнародних актів в сфері прав людини, а також документів: Загальна декларація прав людини, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права та Факультативний протокол до нього 1966 р., Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права 1966 р., Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 р., Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок 1979 р., Конвенція про права дитини 1989 р., Конвенція ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання 1984 р. та інших – визначено основним із завдань, які поставили у переліку обидві сторони для забезпечення подальшої співпраці.

В першу чергу нам необхідна широка кампанія інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення сільських територій щодо політичних, громадянських, економічних та соціальних прав людини, а також таких, які пов’язані з культурно-духовною сферою та сферою охорони здоров’я, - переконана Наталія Ключник – заступник керівника виконавчої дирекції ВАССР.

Вадим Івченко  реалізацію співпраці бачить шляхом створення мереж співробітництва, які б забезпечували міжнародні механізми захисту прав людини в тому числі програм економічного розвитку в сільських територій.

До напрямів співпраці ВАССР та IHRC додали:

- сприяння у налагодженні комунікацій органів місцевого самоврядування сільських територій  із органами  загальної та петиційної компетенції, діяльність яких спрямована на захист прав людини;

- участь у формуванні системи міжнародно-правових норм, спрямованих на забезпечення захисту прав людини в умовах збройних конфліктів;

- контроль за дотриманням Женевських Конвенцій та протоколів в умовах збройних конфліктів;

- співпрацю у проведенні реформ місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Контроль за їх впровадженням.

Сторони домовилися створити спільну Робочу групу, робота якої буде спрямована на забезпечення прав і свобод органів місцевого самоврядування та жителів сільських територій. Один раз у квартал робоча група буде проводити спільні зустрічі для підготовки спільних пропозицій, вимог, змін та доповнень до чинних та проектів законодавчих, нормативних актів з питань, що стосуються захисту інтересів територіальних громад. Планується також сформувати мережу партнерів серед правозахисних організацій, які б активно долучилися до вирішення проблем сільських територій, відповідно до цілей та завдань, активно проводити масово- роз’яснювальну, консультативну роботу серед населення сільських територій стосовно механізмів забезпечення прав та свобод людини в Україні. Домовилися звітувати  публічно про результати виконання меморандуму перед членами ВАССР та громадськістю України. Про що підписали Меморандум й приступили до реалізації його основних положень.

14:20

30.05.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0