UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Звернення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад

16:14

10.07.2014

З В Е Р Н Е Н Н Я

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ СІЛЬСЬКИХ ТА СЕЛИЩНИХ РАД

 

В існуючій Конституції є досить багато проблем системного характеру, що призводить не тільки до конфліктів у відносинах органів влади на загальнодержавному рівні, але й на рівні регіональному та місцевому.

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад ретельно вивчила та проаналізувала текст законопроекту №4178а «Про внесення змін до Конституції України (щодо повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування)», який зареєстрований у Верховній Раді Президентом України.

Протягом багатьох років ми у своїй діяльності, заявах та зверненнях послідовно відстоюємо необхідність проведення децентралізації влади в Україні, яка передбачатиме істотне розширення прав місцевого самоврядування та передачі на місця, безпосередньо територіальним громадам, значних повноважень з їх належним фінансовим забезпеченням. Аналогічне бачення реформи місцевого самоврядування декларував у своїй передвиборній програмі й кандидат в Президенти України Петро Порошенко.

На жаль, ми змушені констатувати, що поява цього проекту лише частково вирішує проблеми децентралізації влади, водночас вносячи цілу низку нових суперечностей у відносинах між різними органами влади і місцевим самоврядуванням, зокрема, у питання, що визначають призначення і функції представників Президента України, повноважень Конституційного суду щодо розгляду рішень органів місцевого самоврядування, спеціального статусу мов тощо. Даний проект Конституції продовжує сумні українські традиції змінювати Конституцію «під себе» чи «під ситуацію» та показує приклад дуже непрозорого підходу до підготовки законопроекту.

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад пропонує провести широке загальнонаціональне обговорення конституційних змін, зокрема із експертами і юристами з конституційного права, а також із Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, яка представляє інтереси органів місцевого самоврядування базового рівня, на території яких проживає більше 14 млн. населення України.

Ініціатива змін до Конституції України, що оформлена у проекті закону, є, на нашу думку, недостатньою  з точки зору публічності їх підготовки і викликає багато запитань щодо невідповідності за своїм змістом досвіду європейських країн.

Хочеться наголосити, що зміни до Конституції України має приймати вже інший склад Верховної Ради. Оскільки підтримка цього органу в суспільстві вкрай низька, він не має морального права вносити зміни в основний документ країни.

16:14

10.07.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0