UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

"Буро – карпатський проект" для багатодітних родин

18:28

10.07.2014

Хочемо розповісти про новий проект, який ми  починаємо в цьому році .

Основною цінністю для нашого фонду є  родина. І ми  шукаємо всі  можливі способи  для того, щоби наші родини могли отримати прибуток і щоб чоловіки і жінки не їхали на заробітки в Угорщину, Росію чи Україну. Там, де  щасливі родини , там  і країна щаслива .

Для того, щоби люди чесно могли заробити  гроші  була розроблена програма "Зелений дім" і  в чотирьох районах області вже є 80 теплиць або 3,2 гектари землі під плівкою. Цей проект стали копіювати і інші фонди. Правда вони міняють назву, але  суть одна – надання теплиць для виробництва ранніх овочів. Але ми раді, що всі  стали  думати над ти, як допомогти родинам. Навіть в Угорщині фонди стали давати родинам  насіння для вирощування  овочів або поросят.  Років 10 тому всі рахували, що треба лише навчити людину, а  тепер ми не лише учимо,  а й допомагаємо.

В цьому році ми розпочнемо проект "Зелене яблуко" , в якому багатодітні  родини будуть отримувати саджанці яблук. Цей проект став можливий дякуючи  голові фермерського господарства "Коник" Мелеш Василю. Вперше велику допомогу нашим родинам дадуть не голландці, німці чи угорці, а місцевий  господар. Для нас це багато значить. А ще  пан Мелеш допоможе і  навчанням і консультаціями на базі свого господарства .

 А ще завдяки Європейській Комісії ми надамо багатодітним родинам 40 корів буро – карпатської   породи.  Крім цього, навчимо робити сир в домашніх умовах. Надамо необхідне обладнання. Тобто буде випробувана іще одна модель допомоги  багатодітним родинам.  Чому саме буро карпатська  порода? А тому що ця порода є місцевою і найкраще підходить і для Берегівського  району і для Тячева. На жаль, ця порода збереглася лише в декількох господарствах в області. І ми хочемо  відновити цю породу. Нам будуть допомагати колеги з Дебреценського аграрного університету, які хочуть провести дослідження цієї породи .

Хто може прийняти участь в цій програмі ?

Багатодітні родини, господарі , які пройдуть навчання, і доведуть, що мають  знання і можливість утримувати  ці корови  в себе дома. Тобто будуть перевірені можливості давати  корми цим тваринам  і  приміщення для утримання. Також будемо вивчати  чи є можливість продати продукцію. Як правило, в селах, що недалеко від міста, не має проблем із продажем молока. Крім цього, власник має застрахувати ці корови, а потім повернути кошти, щоб ми могли і далі купляти  іншим родинам нових  тварин. Проект дуже важкий, але ми віримо в те, що в добрих руках ці тварини принесуть прибуток  нашим родинам.

18:28

10.07.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0