UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Успішна регіональна політика стане запорукою економічного розвитку держави

11:48

11.07.2014

11 липня представники Всеукраїнскої асоціації сільських та селищних рад  взяли участь у засіданні круглого столу «Фінансування регіонального розвитку в Україні».
Круглий стіл організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Програмою ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» в інституційному партнерстві з Представництвом Європейського Союзу в Україні, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України, всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування.
Під час засідання  були розглянуті питання досвіду Європейського Союзу щодо функціонування фондів регіонального розвитку та їх фінансування; ролі банківського сектору у регіональному розвитку; стан та перспективи державно-приватного партнерства в Україні; механізми залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій в регіони України.

В заході взяли участь Перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода, Керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток» Представництва ЄС Хосе Роман Леон Лора, інші провідні міжнародні та вітчизняні експерти.

Круглий стіл проведено у зв'язку з тим, що останнім часом Україна виявляє європейські прагнення та політичну волю щодо приведення системи управління регіональним розвитком у відповідність до моделі, яка використовується у нових країнах-членах ЄС. Тому постала необхідність обговорення елементів такої моделі ключовими суб'єктами державної регіональної політики в Україні. Одним із важливих питань в цьому контексті також стала можливість фінансування регіонального розвитку в Україні.

Експерти Європейського Союзу в галузі регіонального розвитку, зокрема, Головний радник Генеральної Дирекції  з питань регіональної політики Європейської Комісії Ронні Холл та експерт програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Грехем Медоус висловили свою підтримку та готовність сприяти Україні у формуванні нею державної регіональної політики. У своїх виступах вони відзначили, що саме через інструментарій регіональної політики, протягом наступних семи років, ЄС досягне цілі Стратегії «Європа 2020», яка є керівним стратегічним документом розвитку країн-членів Європейського Союзу.

В ході заходу зауважувалося, що Україна знаходиться на шляху становлення державної регіональної політики і на цьому шляху стоїть ряд фундаментальних перешкод, які іноді заважають досягненню збалансованого розвитку територій держави, створенню можливостей для динамічного зростання кожного регіону на основі унікальної комбінації внутрішніх факторів та умов. В цьому контексті зазначалося, що основними проблемами в процесі реалізації регіональної політики України на всіх рівнях є, по-перше, відсутність довгострокового бачення розвитку країни, яке б було підкріплено реальним чітко визначеним інвестиційним ресурсом та превалювання короткозорості у прийнятті рішень у сфері державної регіональної політики. Зауважувалося, що проблеми полягають й у частковій відсутності операціоналізації та впровадження планувальних документів регіонального розвитку. Також  підкреслювалося, що Україні на сьогодні  необхідні «гармонізовані» між собою нормативно-правові акти, чинні законодавчі документи, які б містили спільні, єдині пріоритети та єдині способи правового регулювання.

11:48

11.07.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0