UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

На Житомирщині діє 105 багатофункціональних сільськогосподарських кооперативів

13:01

08.11.2013

Загалом у Житомирській області налічується 105 дієвих багатофункціональних кооперативів, діяльність 11-ти з яких зосереджена на Бердичівщині. Завдяки кооперативам вдасться покращити якість і безпечність сільськогосподарської продукції. Такою є головна перевага створення та розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні взагалі та на Житомирщині зокрема.

На цьому акцентував заступник голови Житомирської облдержадміністрації Микола Дейсан під час обласної наради з питань розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за програмою «Рідне село».

Разом із тим, він зазначив, що саме кооперативи дадуть можливість включити вироблену фермерськими та особистими селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, підвищивши таким чином її додану вартість. «Велика кількість дрібних і середніх господарств мають обмежені можливості для первинної обробки та зберігання зібраного врожаю.

Кооперативи є інструментом об’єднання малими виробниками сільськогосподарської продукції власних ресурсів і здійснення спільних стратегій на ринках продукції, послуг і засобів виробництва», – пояснив Микола Дейсан. Задля розробки та втілення концепції ініціативи «Рідне село» Міністерством аграрної політики та продовольства України видано наказ, відповідно до якого і відбувається обговорення змісту ініціативи в областях. Відтак, вперше реалізація ініціативи відбуватиметься за рахунок пропозицій із регіонів.

13:01

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0