UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

18 липня в місті Одесі Заступник Голови-Керівник Виконавчої дирекції ВАССР Вадим Івченко бере участь в робочій зустрічі делегації високого рівня Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, яка перебуває з офіційним візитом в Україні

11:54

21.07.2014

18 липня в місті Одеса Заступник Голови - Керівник Виконавчої дирекції ВАССР  Вадим Івченко бере участь в спільній зустрічі делегації високого рівня Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, яка перебуває з офіційним візитом в Україні.
До складу делегації входять Президент Конгресу Хервіг Ван Стаа, Віце-президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Жан-Клод Фрекон та президент палати регіонів Конгресу Наталія Романова, Президент групи Європейської народної партії в Конгресі Артур Райдер Торрес Перейра та Президент групи соціалістів Гудрун Мослер-Торнстром.
Під час візиту відбудулися зустрічі на високому рівні з представниками уряду, Верховної Ради України, з керівниками асоціацій органів місцевого самоврядування. Головна увага приділялася ситуації з місцевими та регіональними органами влади внаслідок останнього розвитку подій в Україні, а також питанням імплементації триваючої реформи щодо децентралізації з метою виконання рекомендацій Конгресу щодо стану місцевої та регіональної демократії в Україні.
Зокрема, 17 липня відбувся перший захід в рамках візиту високого рівня — зустріч представників Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи з Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимиром Гройсманом.
Представники Конгресу  висловили готовність підтримувати Україну в рамках процесу децентралізації державної влади. Присутній на зустрічі Віце-президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Жан-Клод Фрекон, серед іншого, так прокоментував агресію щодо України: «Позиція Ради Європи чітка – ми завжди були є і будемо на боці України, оскільки ніколи не погодимося з тим, що одна країна – член Ради Європи – зазнала агресії з боку іншої країни, яка також є членом Ради Європи. Це неприпустимо». 18 липня,  за підсумками візиту Голова Конгресу заявив, що делегації вдалося отримати цілісну картину поточної ситуації в Україні. При цьому, делегація Конгресу висловила розуміння того, що реформи в Україні не можуть бути повністю реалізованими до того, як буде вирішено проблему територіальної цілісності та її драматичних наслідків.  Представник Конгресу окремо наголосив на ситуації з муніципалітетами, які мають врегульовувати масовий потік переміщених осіб та вирішувати питання організації та фінансування житла, навчання в школі та працевлаштування.

Делегація Конгресу високо оцінила налаштованість Уряду щодо проведення реформ. Особливо вітався той факт, що перші кроки на цьому шляху вже здійснено, як наприклад,  вибори мерів, які, незважаючи на важкі обставини, були проведені у відповідності до рекомендацій Конгресу та чітко демонструють відданість Уряду у цій сфері.

Голова Конгресу запросив Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В.Гройсмана та Київського міського голову В.Кличка виступити перед Конгресом під час наступної пленарної сесії 16 жовтня ц.р.

11:54

21.07.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0