UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

В Україні пройде серія семінарів з питань проведення Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2014 року

10:22

13.08.2014

Мінрегіон та Програма Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» розпочали серію семінарів для органів місцевого самоврядування з питань проведення Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2014 року.

Нагадаємо, Конкурс стартував 31 липня. Його  мета - відбір і поширення кращих практик і корисних ініціатив органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій. Відбір кращих практик проводиться за трьома напрямками – «Енергозбереження та енергоефективність», «Влада та бізнес: сприяння, партнерство», «Влада та громада: інформування, діалог, участь».

Перший інформаційний семінар з питань проведення Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2014 року для представників органів місцевого самоврядування Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей пройшов у Львові.

Андрій Гук, керівник Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» поінформував про традиції цього конкурсу, який проводився в Україні впродовж 2-х попередніх років. За його словами, кількість учасників Конкурсу минулого року втричі перевищила показники 2012 року і стала підтвердженням того, що ця ініціатива «прижилася» в Україні. 

Експерти Програми РЄ Валентина Полтавець, Ігор Абрам’юк ознайомили учасників семінару з тематикою цьогорічного конкурсу, критеріями оцінювання, а також особливостями підготовки практик та оформлення заявки учасника.

Оскільки у конкурсі минулого року представництво органів місцевого самоврядування деяких областей було незначним, особливий акцент організатори зробили на необхідності проведення повсюдної роз’яснювальної роботи.

Окрему увагу учасники семінару приділили питанням формування нормативно-правої бази щодо реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади. За словами керівника Відділу взаємодії з місцевими органами влади Мінрегіону Наталії Яровенко, впровадження уже прийнятих нормативно-правових актів, і тих, що наразі доопрацьовуються та розробляються, залежить від готовності територіальних громад до проведення докорінних змін на місцях і їх бажання взяти на себе відповідальність не тільки контролера, а й виконавця.

«Саме вони будуть головними  практиками і експертами щодо механізмів їх реалізації та оцінки якості впровадження реформи. Адже більшість пропозицій органів місцевого самоврядування було враховано робочою групою з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яку утворено при Мінрегіоні», - сказала Наталія Яровенко.

Чергові інформаційні семінари відбудуться 13 та 15 серпня  цього року у містах Одесі та Києві. 

10:22

13.08.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0