UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Вадим Івченко: Асоціація пропонує розширити повноваження сільським громадам

11:45

19.08.2014

   Сьогодні, 19 серпня, Заступник Голови – Керівник виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Вадим Івченко взяв участь у Загальних зборах сільських та селищних голів у Ніжинському районі Чернігівської області. На заході також був присутній Перший заступник голова Чернігівської обласної Ради Олександр Кодола. Під час наради обговорювались питання щодо ролі сільських територій в контексті нової адміністративно-територіальної реформи.

   Під час вступного слова Вадим Івченко, зокрема, зазначив: «ВАССР протягом багатьох років у своїй діяльності, заявах та зверненнях послідовно відстоює необхідність проведення децентралізації влади в Україні, яка передбачатиме істотне розширення прав місцевого самоврядування та передачі на місця, безпосередньо територіальним громадам значних повноважень з їх належним фінансовим забезпеченням.

  Асоціація розробила низку пропозицій щодо фінансової децентралізації, якими пропонує надати реальні фінансові ресурси місцевому самоврядуванню через перерозподіл надходження податків до бюджетів різних рівнів. Зокрема, ми пропонуємо передати до місцевих бюджетів 50 відсотків податку з доходів фізичних осіб, 100% - єдиного та екологічного податку, фіксований сільськогосподарський податок, плату за землю та плату за оренду та соціальні угоди, - як єдиний сільськогосподарський податок має напряму платити в місцеві бюджети. Це втричі збільшити середній бюджет сільської громади. А це – відремонтовані або побудовані соціальні об’єкти (сільська рада, школа, дитячий садок, ФАП),  нові дороги, освітлення та багато іншого.

  Ми ще раз наголошуємо – Асоціація спрямовує децентралізацію на користь сільських громад. Відстоїмо сільські території – відродимо село!»

11:45

19.08.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0