UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Пропозицію ВАССР щодо Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» запропоновано внести в закон

12:41

21.08.2014

   Представник Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, член національного конгресу органів місцевого самоврядування України, Дирмерський селищний голова Вишгородського району Київської області Леонід Кучерявий вчора, 20 серпня, взяв участь у робочому засіданні, яке було проведено у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства стосовно обговорення деяких питань Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Захід відбувся під головуванням Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслава Негоди.

  Питання, які обговорювались на зустрічі, стосувались Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».  Цей закон не був прийнятим на другому читанні у Верховній Раді України, тому що Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад внесла пропозицію  щодо змін до  статті 12 та статті 14 п.1.

  Статтю 12 щодо перспективного плану об’єднання територіальних громад ВАССР пропонує вилучити із тексту Закону.

  Що стосується статті 14 пункт 1, то у Законі запропоновано: "…у селах та селищах, що входять до складу утвореної територіальної громади, за винятком її адміністративного центру, виконавчим органом сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади на строк її повноважень призначається сільський староста, який є представником виконавчих органів сільської, селищної ради у даному селі чи селищі. …Староста виконує свої функції за контрактом (угодою), укладеним між ним та виконавчим комітетом сільської, селищної ради".

  ВАССР вважає що такий принцип призначення старости невірний. Посада старости (або голови) – потрібна бути виборною, тому що призначення зовсім могло не відповідати бажанням територіальних громад. Також, якщо старосту обирає громада то він обов’язково повинен бути членом виконавчого комітету територіальної громади з правом голосу.

  За результатами наради прийнято рішення напрацьовані пропозиції до проекту Закону надіслати Всеукраїнським асоціаціям  органів місцевого самоврядування на погодження, після чого до профільного Комітету Верховної Ради України для розгляду.

   Леонід Кучерявий: «Вважаю пропозицію Асоціації дуже великим  кроком, зробленим  на захист інтересів територіальних громад,  принципам демократичності і виборності та вірного підходу до обрання старост, які матимуть можливість ефективно захищати власні права та інтереси громади».

12:41

21.08.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0