UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Асоціація лобіює інтереси територіальних громад

15:34

21.08.2014

Сьогодні, 21 серпня, Голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко та Заступник Голови – Керівник виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Вадим Івченко взяли участь у Загальних зборах сільських та селищних у Чернівецькій області під головуванням Першого заступника Голови  обласної ради  Ярослава Курко.

У вступному слові Микола Фурсенко розповів про поточну ситуацію з законопроектами та про роль і місце Асоціації у лобіюванні інтересів територіальних громад сіл та селищ України. Зокрема, він сказав: «Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад існує вже більше 5 років. Ми створили її аби змінити ситуацію, яка склалась у напрямі розвитку сільських територій, активно і ефективно лобіювати інтереси територіальних громад базового рівня. Асоціація протягом багатьох років у своїй діяльності, заявах та зверненнях послідовно відстоює необхідність проведення децентралізації влади в Україні, яка передбачатиме істотне розширення прав місцевого самоврядування та передачі на місця, безпосередньо територіальним громадам значних повноважень з їх належним фінансовим забезпеченням».

Виступаючи перед учасниками заходу Заступник Голови – Керівник виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Вадим Івченко, зокрема, зазначив: 

- Пріоритетним питанням у роботі Асоціації залишається забезпечення органів місцевого самоврядування фінансовими ресурсами, які будуть складатись – за пропозицією ВАССР – з перерозподілу бюджетних коштів.

Ми пропонуємо відраховувати до бюджетів вищих рівнів тільки кошти, які спрямовані, виключно, на виконання чітко визначених функцій: центральна влада, частково – міліція (бо буде розвиватися напрямок з муніципальної міліції), суди та, можливо, інші функції, пов’язані з виконанням державних програм. Кошти, які залишатимуться у місцевих бюджетах сільських громад, дадуть можливість істотно покращити інфраструктуру села.

Також, відповідаючи на запитання, Вадим Івченко зупинився на призові аграрних спеціалістів до АТО: «Сьогодні є ряд тривожних повідомлень з деяких регіонів України про примусову мобілізацію, коли мало не увесь чоловічий склад підприємства мобілізують. Аграрії, мешканці сіл, не проти захищати нашу Батьківщину, але  вимагають пропорційної мобілізації мешканців районів та міста. В першу чергу під мобілізацію потрапляють люди, які офіційно працевлаштовані на сільськогосподарських підприємствах, а частина міських жителів, через відсутність офіційного працевлаштування, уникають призову, ухиляючись від мобілізації. Особливо наголошую: по мобілізації досі діє постанова від 25 квітня, коли фахівців та спеціалістів аграрного підприємства мобілізують в останню чергу. Тому якщо якийсь військкомат намагається забрати ваших працівників, які задіяні в жнивах чи складних технологічних процесах, то ви, як керівник, пишіть заяву комісару, що даний працівник не може бути мобілізований з тих чи інших причин!»

 

 

15:34

21.08.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0