UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Уряд відреагував на вимоги сільських голів

11:52

08.09.2014

   «Уряд створить посаду радника з питань розвитку сільських територій»  Така новина з’явилась на сайті Кабінету Міністрів України. Це реакція на вимоги позачергових Загальних зборів сільських та селищних голів, які відбулись 4 вересня у Києві.

    Більше ніж 1200 осіб з різних регіонів приїхало на це зібрання. Перспективи отримання громадами ресурсів з місцевих та загальнодержавних податків та зборів, використання земель, які знаходяться поза межами сільських громад, питання переходу від обслуговування у казначействі до банків з державною часткою капіталу, тощо – ці питання піднімались в ході загальних зборів.

   Тема реформування місцевого самоврядування для українського суспільства назріла вже давно. Без перебільшення – це вимога сьогодення. Роками ведуться розмови про реформи. І всі ніби за. Проти ніхто не виступає. А насправді чиниться чиновницький супротив.

   «За останні 2 роки вже було прийнято понад два десятки законів, які істотно обмежують права та повноваження органів місцевого самоврядування. Ми сьогодні не просто критикуємо. Ми надаємо свої пропозиції, залучаємо експертів. Побачивши, що зміни до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» повністю не вирішують проблеми децентралізації, Асоціація сказала НІ цим новаціям. Вони знищать сільське самоврядування» -  зазначає заступник Голови - Керівник виконавчої дирекції ВАССР Вадим Івченко.

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад розробила низку законодавчих ініціатив щодо децентралізації влади та фінансів, посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами, врахування пропозиції ВАССР щодо старости, створення Агентства з розвитку сільських територій або запровадження посади заступника міністра з розвитку сільських територій в Мінагрополітики або в Мінрегіонрозвитку, врахувати пропозиції сільських та селищних рад щодо добровільного об’єднання, тощо. Всі ці новації були включені у Вимоги Зборів сільських та селищних голів і після загального схвалення передано Уряду.

Учасники зібрання ходою вулицями Києва віднесли ці вимоги до Кабінету Міністрів і керівництво держави пішло назустріч керівникам органів місцевого самоврядування базового рівня – прийнято рішення створити посаду радника Віце-прем’єр-міністра з питань розвитку сільських територій, який буде постійно працювати в Уряді.

   

11:52

08.09.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0