UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

DESPRO провело навчання сільських голів

15:46

11.09.2014

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад у 2012 році розпочала цикл навчань для сільських голів в Зимовій школі місцевого самоврядування. Пілотний проект вдався. Продовженням його стала Школа місцевого самоврядування не тільки для сільських голів, але й для голів районних рад та мерів малих міст.

    З 8 по 12 вересня Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні»  DESPRО проводить комплексну навчальну програму «Школа місцевого самоврядування» (ШМС). Його було проведено для 30 представників районних рад, 30 керівників міських рад та 30 голів сільських та селищних рад України.

    Основною метою заходу є профільне навчання представників органів місцевого самоврядування з правової основи діяльності, змін, які планують внести до законів в рамках реформи місцевого самоврядування та багато іншого.

     Учасники, які мають успішні приклади роботи, були запрошені представити їх у Школі, а найкращі слухачі матимуть змогу взяти участь у ознайомчих візитах до інших країн для обміну досвідом. 

     Лекторами та тренерами Школи виступають: Ігор Абрам’юк, експерт з розвитку мережі PerioHet Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні, Наталія Алюшина, доцент кафедри державного управління і менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, Олександра Васильєва, професор кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом Національної академії державного управління при Президентові України, Валентина Полтавець, директор Асоціації малих міст України, Анатолій Ткачук, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства та інші.

     Cільські голови розглядають проблеми реформування, організацію діяльності та повноваження органів місцевого самоврядування, залучення громадськості до управління на місцевому рівні і у вирішенні питань місцевого значення. У дискусійному клубі представники омс ділились своїм баченням участі в асоціаціях органів місцевого самоврядування (для чого вони потрібні і яка з них користь) та брали участь у діловій грі щодо алгоритму прийняття управлінських рішень.

     У заході взяв участь Заступник Голови – Керівник Виконавчої Дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Вадим Івченко, який, виступаючи перед присутніми, зокрема, зазначив: «Асоціація наразі є постійним подразнювачем для Уряду, оскільки дуже пильно відслідковує кожний законопроект. Ми єдина асоціація, яка спромоглась зняти 2 ганебних закони, зокрема, проект закону Кабінету Міністрів України щодо бюджетних новацій, де забирались делеговані повноваження у органів місцевого самоврядування та законопроект «Про добровільне об’єднання громад», де, зокрема, вводиться посада старости, яка є призначеною особою і з правом дорадчого голосу.

    Ми не можемо мовчати, оскільки ця реформа є дуже чутливою для села. Результатом реформи має бути не стільки створення спроможної громади, скільки комплексний розвиток сільських територій. Ми маємо бачити і сімейні ферми, і кооперативи і дрібні фермерські господарства. В кінці кінців, держава має потужно підтримувати одноосібні господарства та створювати робочі місця. Асоціація виступає категорично проти об’єднання села з великим промисловим містом, оскільки село в цьому випадку втратить всі перспективи розвитку. Всі реформи повинні відбуватись на користь громад і не за рахунок села» - підкреслив Вадим Івченко.

15:46

11.09.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0