UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Запрошуємо до обговорення проекту Методичних рекомендацій щодо інформування населення про соціальні послуги

09:29

16.09.2014

   На сайті Мінсоцполітики розміщено для громадського обговорення проект наказу міністерства «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо інформування населення про соціальні послуги».

   Ці методичні рекомендації розроблені з метою виконання Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України № 324 від 29.04.2013 року «Пропорядок здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів». Ці нормативно-правові акти передбачають повноваження органів місцевого самоврядування   визначати потреби у соціальних послугах, їх видах і обсягах та забезпечувати їх надання, у тому числі шляхом соціального замовлення, за рахунок коштів, передбачених для фінансування соціальних послуг. Реалізація цього повноваження забезпечується шляхом збирання, узагальнення та аналізу інформації про становище і життєві обставини особи або соціальної групи, оцінки впливу послуг на процес подолання складних життєвих обставин.

   Методичні рекомендації пропонуються для застосування органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами, що надають соціальні послуги для організації роботи з інформування населення щодо соціальних послуг.

Вбачається, що інформування громадськості про соціальні послуги має ієрархічну організаційну структуру, яка передбачає чотири рівні: суб’єкти, що надають соціальні послуги; районний (місцевий), обласний і центральний, на кожному із яких відбувається розповсюдження інформації про соціальні послуги.

  Окрім, алгоритму обміну інформацією щодо соціальних послуг між структурними підрозділами та установами сфери соціального захисту, визначено засоби інформаційної роботи з населенням, а саме: стенди; веб- сторінки; «гарячі» лінії; друковані інформаційні матеріали. Методичними рекомендаціями визначено основні вимоги щодо змісту і форм оголошень, інформації про соціальні послуги, способи їх розміщення.

  На думку експертів Асоціації, ухвалення Методичних рекомендацій сприятиме організаційній діяльності органів місцевого самоврядування  у сфері надання соціальних послуг.

  Запрошуємо до обговорення проекту методичних рекомендацій.

 

  Пропозиції і зауваження до 30 вересня 2014 року надсилайте аналітику АМУ В.Карабутовій на електронну адресу k_vv@auc.org.ua  або заповнюйте інтерактивну форму у на нашому сайті у розділі Законопроектна діяльність АМУ.

09:29

16.09.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0