UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Задля досягнення позитивних зрушень у своїх громадах сільські та селищні керівники мають об’єднувати свої зусилля

17:07

23.09.2014

    Про це йшлося на засіданні Житомирського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Головною метою цієї організації є спільне розв’язання проблем у селі. Які, попри всю строкатість поліського краю, дуже часто є ідентичними. У засіданні, окрім представників асоціації з усіх районів області, взяли участь Заступник Голови – Керівник виконавчої дирекції ВАССР Вадим Івченко, Голова Житомирської обласної ради Віталій Француз, перший заступник голови обласної державної адміністрації Геннадій Дмитренко.

    Вадим Івченко у своєму виступі зупинився на потребі консолідації зусиль сільських та селищних голів: "Дуже часто те чи інше питання на первинному рівні вирішити просто неможливо. Тому про проблему треба говорити і в районах, і в обласному центрі, і навіть у столиці. І саме асоціація багато в чому має взяти на себе ці об’єднавчі функції. Про село згадують лише перед виборами. А потім забувають.  Ми сформували свою програму, своє бачення розвитку, свої підходи до проведення реформ і будемо їх відстоювати! Нам потрібні лобісти наших інтересів у законодавчій та виконавчій владі. Лобізм в Україні більше асоціюється з поняттям "корупція", ніж із законним впливом на владу.  Ми шукаємо серед  влади тих, хто нас підтримає. Бо наша Асоціація найчисельніша і наймолодша  серед трьох асоціації всеукраїнського рівня. Можна сказати, що у своїй діяльності й розбудові ми лише спинаємося на ноги".

   Віталій Француз закликав представників асоціації до згуртованості та активності. «Житомирська область складається з понад півтори тисячі сіл та селищ. Свої великі чи малі проблеми є у кожному населеному пункті, але значна частина з них є спільними для кожної громади нашої області. І більшість з яких потребують саме згуртованих дій», - наголосив він.

  Координувати ініціативи керівників громад і є однією з головних задач асоціації сільських та селищних рад. На Житомирщині представництва цієї асоціації є у кожному районі. Про результати роботи обласного відділення асоціації у своєму виступі розповів його голова Сергій Сокальський. У першу чергу – це напрацювання діалогу з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, пошук механізмів захисту інтересів сільських громад на найвищому рівні – при написанні законів, прийнятті державних програм, розподілі бюджетних потоків.

17:07

23.09.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0