UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Асоціація розширює кордони співпраці з європейськими інституціями самоврядування

09:33

26.09.2014

    18-19 вересня делегація ВАССР взяла участь в засіданні Координаційного комітету мережі асоціацій органів місцевого самоврядування Південно-Східної Європи (NALAS) у м.Белград (Сербія). Ця поїздка, як і ряд попередніх, стала можливою за підтримки Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні».

     Засідання проходило під головуванням президента NALAS Дуро Буквича. Відкрив засідання Джордж Станишич – генеральний секретар (Сербія), який у вступному слові наголосив про важливість цієї зустрічі та висловив сподівання, що у ході засідання будуть вироблені нові підходи для вирішення актуальних завдань органів місцевого самоврядування.

     Об’єднання NALAS представило звіт по роботі з фіскальної децентралізації та оприлюднило новий проект її моделі, яка буде спрямована на поширення регіонального моніторингу, нарощування потенціалу, регіональне навчання та співробітництво, аналіз та рекомендації з питань політики та бюджетних переговорів. Делегати зібрання обговорили позитивні та негативні сторони цієї моделі та висловили бажання продовжувати співробітництво у майбутньому.  Крім того було підтримано ідею створення Обсерваторії фіскальної децентралізації. Остання має стати платформою для розробки політичних позицій, надавати конкретні пропозиції для урядів та впливати на національну політику.

    Представники секретаріату НАЛАС представили концепцію регіональної програми SEE2020, у якій значна частина була присвячена питанням відкриття філій фонду в Україні.

     У засіданні координаційного комітету взяли участь представники Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. У своєму зверненні до учасників конференції вони розповіли про роботу Асоціації та зупинились на проблемних питаннях місцевого самоврядування в Україні. Українські проблеми не залишили членів комітету байдужими. Питання їх вирішення та надання безпосередньої допомоги зі сторони НАЛАСа будуть розглянуті та обговорені під час наступного з’їзду, основною темою якого оголошено “Українське питання”. НАЛАС має намітити конкретні кроки на шляху до розв’язання проблем місцевого самоврядування в Україні

09:33

26.09.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0