UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Спільними зусиллями змусимо владу провести реальні реформи

16:39

26.09.2014

Два дні 26 та 27 вересня у Козині проходитиме ІХ щорічна Конференція малих міст України. Тема цьогорічної – «Роль асоціацій в проведенні реформи місцевого самоврядування. Представництво та захист інтересів місцевого самоврядування». Конференція організована за підтримки Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні», Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DesPro та Програми розвитку ООН (ПРООН).

У заході взяли участь Генеральний директор Академії Фольше Бернадотте Свен-Ерік Шьодер, проектний менеджер відділу політики верховенства закону, досліджень і розвитку Шведської агенції з міжнародного розвитку Шейн Квінн, заступник Генерального директора Центру Разумкова Юрій Якименко, Керівництво Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад,  Голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв, Українська асоціація районних і обласних рад, представники уряду, експерти Ради Європи, міські та селищні голови, та інші. Мета заходу  - поширення досвіду європейських  країн які вже провели у себе реформи муніципальної консолідації: об’єднання та співробітництво громад.

У конференції проводиться три панельні дискусії: Лобіювання та представлення інтересів місцевого самоврядування, роль та взаємодія асоціацій у реалізації реформи місцевого самоврядування та шляхи ефективного співробітництва та об’єднання територіальних громад; зміни податкового та бюджетного законодавства.

Учасники конференції обговорювали вироблення спільного бачення між органами місцевого самоврядування всіх рівнів та узгодження плану дій для подальшого ефективного здійснення кроків реформи місцевого самоврядування. Зокрема,  у таких сферах, як реформування місцевого самоврядування і житлово-комунального господарства, бюджетне забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування, надання адміністративних послуг.

Виступаючи перед присутніми Заступник Голови – Керівник виконавчої дирекції ВАССР Вадим Івченко зокрема зазначив: «Я вважаю, що влада повинна бути зацікавлена у сильному місцевому самоврядуванні, самостійності в багатьох економічних і соціальних питаннях та в питанні самостійного фінансового забезпечення. Зараз дуже актуальною є проблема захисту інтересів місцевого самоврядування та представлення цих інтересів у органах державної влади. В Україні працює три асоціації які складають між собою Національний конгрес органів місцевого самоврядування: Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація  районних та обласних рад», Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад.  Основною метою об’єднання цих асоціацій у Конгрес  було формування державної регіональної політики та удосконалення територіальної організації влади. Всі три асоціації підтримують постійний  зв'язок між собою в режимі якнайширшого сприяння у підготовці законопроектів стосовно місцевого самоуправління. Але останніми роками відбувалась тенденція зменшення повноважень органів місцевого самоврядування та ігнорування інтересів територіальних громад органами влади при прийнятті законодавчих рішень. Саме зараз потрібно напрацювати шляхи зміцнення співробітництва між асоціаціями для захисту інтересів громад в Україні для того, аби створити дієвий інструмент впливу на уряд у розрізі врахування інтересів громадянського суспільства. Я підтримую ідею активізації роботи Національного Конгресу задля більш ефективного лобіювання інтересів органів місцевого самоврядування. Тільки спільними зусиллями ми змусимо владу провести реальні реформи».

16:39

26.09.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0