UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

А кошти на розвиток сільських територій - є!

10:24

01.10.2014

   30 вересня у Сумській області відбулись збори сільських та селищних голів. Звітував про роботу Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Заступник Голови – Керівник виконавчої дирекції Вадим Івченко

   Що основне потрібне для швидкого та повноцінного розвитку сільських територій – кошти. Де взяти кошти? Як кажуть можновладці: ви повинні розуміти, який складний час переживає країна… Але кошти на сільськи та селищні ради вже є, тільки потрібно їх перенаправити, як то кажуть «перекласти з одного великого кошика до багатьох маленьких».

   Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад внесла пропозиції щодо бюджетної децентралізації влади. Якщо коротко – то це по-перше: створити умови для того, аби підприємство, яке працює на території тієї чи іншої сільської ради було обов’язково зареєстровано на місцем розташування основних потужностей. Це збільшить бюджет місцевого осередку на досить вагому суму податку. Зараз в багатьох випадках підприємства, яке має орендовані землі, технічні станції обслуговування сільгосптехніки, ферми, теплиці, елеваторні потужності та багато інших зареєстровані за місцем знаходження офісу – найчастіше – у місті. І саме туди надходять відрахування від діяльності організації. Цю практику потрібно змінювати.  Змінювати на урядовому рівні, вносячи зміни до законодавства.

   По-друге, введення єдиного сільськогосподарського податку (ЄСП). Цей податок об’єднує всі існуючі на сьогодні податки в один: фіксований сільськогосподарський податок (ФСП), плату за землю, плату за оренду землі. І додати туди соціальні угоди (сьогодні у 90% районах зараз платяться соціальні угоди). Якщо об’єднати їх в один податок,  це приблизно буде 150-200 гривень по всій Україні в середньому з 1 га. Це МІЛЬЙОН додатково до місцевого бюджету!

   І не потрібно забирати у держави ці кошти. Просто спрямувати їх цілеспрямовано в село і обов’язково з відкриттям рахунку у банках з державною часткою установчого капіталу.

   Це – тільки дві складові збільшення фінансування сільських та селищних рад. І все це ми лобіюємо перед урядом.

 

  «Зазвичай люди очікують швидких результатів реформ вже за 3-5 місяців після того як та чи інша політсила, за яку вони віддали свої голоси прийшла до влади. Але це неможливо у тому випадку, коли ця політична сила йде на вибори не маючи готових розроблених і вже частково погоджених з експертами і громадськістю законопроектів. А ті хто йдуть до парламенту з гаслами – прийдемо і тоді будемо розробляти – то таких змін можна чекати не раніше ніж через рік-два. Я йду на вибори маючи напрацювання Асоціації за останні три роки, деякі з яких вже навіть пройшли перше читання. Залишилось тільки поставити ці законопроекти на голосування у Верховній Раді. І я вірю в те, що коли законопроекти, які  розробляла та погоджувала Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад і які я особисто лобіював по владним кабінетам, будуть голосуватись у Верховній Раді – не може бути іншого – вони будуть прийняті, - сказав Вадим Івченко виступаючи перед сільськими та селищними головами на Сумщини.

10:24

01.10.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0