UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Фіскальна децентралізація – виклики та шляхи вирішення

08:45

19.11.2014

       Підвищення ефективності центрального та місцевих бюджетів є однією із головних завдань розвитку України на нинішньому етапі. Нинішня, все ще значно централізована система державного управління є неефективною та гальмує розвиток місцевого самоврядування. 

        Ці та ще багато інших питань піднімались на Міжнародному семінарі «Фіскальна децентралізація в Україні» який відбвся у Києві 18 листопада.

       На зустрічі були присутні поважні гості Андреас фон Бекерат, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні, Карола Гуннарссон, віце-президент SALAR та Віце-мер міста Сала, Королівство Швеція, міжнародні експерти Ентолі Лєвітас та Карін Рудебек SKL International,  Голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко, народний депутат Вадим Івченко, сільські та селищні голови та інші.

          Учасники семінару розглянули питання викликів для України в процесі імплементації нових фіскальних рамок на шляху до децентралізації влади та обговорили вплив децентралізації на галузеві реформи, а також питання освіти, медицини, розподілу компетенцій та спроможності на сільських територіях. 

Підсумовуючи роботу семінару було зазначено, що перенесення значних владних повноважень та функцій з державного на нижчі рівні без відповідного фінансового забезпечення може призвести до негативних результатів. Тому важливо знайти баланс між обягом наданих повноважень та підтримкою відповідних фінансових ресурсів.

Довідково:

Проект «Підтримка децентралізації в Україні» будуть реалізовувати Шведська асоціація місцевих влад і регіонів (SALAR) та її дочірня компанія SKL  Інтернешенел. SALAR існує вже понад 100 років і весь цей час працює в цілях розвитку та зміцнення місцевого самоврядування і місцевої демократії. Проект буде тісно співпрацювати з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіоном). Проект реалізовуватиметься з вересня 2014 року по грудень 2017 року за фінансової підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida).

Проект підтримуватиме децентралізацію в Україні через різні форми співробітництва. Головна ціль – надавати практичну підтримку, що відповідає  реальним потребам і проблемам, на основі досвіду Швеції, інших скандинавських країн та країн-членів ЄС. Основними формами співробітництва будуть технічна допомога, партнерство та обміни, тренінги, навчальні візити та ознайомлення з різними моделями і практиками. Проект також створить можливості для «навчання у колег», збираючи разом українських і шведських партнерів на національному та місцевому рівнях.   

08:45

19.11.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0