UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Про концептуальні підходи удосконалення Конституції України

03:11

08.11.2013

31 жовтня 2013 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України, обговорювали«Концептуальні підходи удосконалення Конституції України в частині адміністративно-територіального устрою» У форматі круглого столу делегація  Всеукраїнської асоціації сільських та селищних раду складі Голови асоціації Фурсенка М.П., Димерського сілського голови Кучерявого Л.Г, Глибочицького сілського голови Сокальського С.В.,заступника голови - керівника виконавчої дирекції ВАССР Івченка В.Є, заступників керівника Виконавчої дирекції ВАССР Панасюка Ф.Т., Ключник Н.Л., керівника виконавчої дирекції Київського регіонального відділення ВАССР Емельяненко К.О. обговорювали проект Концепції внесення змін до Конституції України.

У колі представників Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, асоціацій- членів Національного Конгресу ОМС, експертів були обговорені декілька важливих позицій:.

Перша позиція: до складу району як адміністративно-територіальної одиниці входять громади за виключенням міських громад, які є адміністративними центрами регіонів, а також громади, які на підставах та в порядку, визначених законом, прирівняні за статусом до району. До складу регіонів входять райони, міські громади, які є адміністративними центрами регіонів, та громади, які прирівняні за статусом до району.

Друга позиція: до складу району як адміністративно-територіальної одиниці входять усі без виключення громади, у тому числі, міські громади, які є адміністративними центрами регіонів. До складу регіону входять райони.

Зазначимо що у процесі доопрацювання Концепції внесення змін до Конституції України в частині адміністративно-територіального устрою було визначено, що на зміну частин 1, 2 ст. 133 чинної редакції Конституції України пропонується запровадження трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: регіони (Автономна Республіка Крим, області, місто Київ, Севастополь); райони; громади — одне або декілька поселень (зокрема, місто, село, селище) з прилеглими до них територіями. Запропоновано конституювання нової адміністративно-територіальної одиниці — громади, яка має утворюватися в порядку, визначеному законом, з урахуванням історично сформованої спільності соціально-економічної інфраструктури, наявності умов і можливостей для надання населенню публічних послуг у відповідності із встановленими стандартами і забезпечення належного функціонування місцевого самоврядування.

За результатами обговорення порушених питань було прийнято рішення про документацію висловлених учасниками круглого столу зауважень та пропозицій, які будуть передані Голові Комісії Конституційної Асамблеї з питань адміністративно-територіального устрою і місцевого самоврядування для подальшого врахування у роботі.

 

03:11

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0