UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

На допомогу селянам Львівщини вийшов посібник про кредитування

13:12

08.11.2013

 

На Львівщині вийшов посібник «Споживче кредитування», спрямований на допомогу селянам, що утримують особисті селянські господарства.

Як зазначили укладачі посібника, основне його завдання, – зорієнтувати селян у стосунках з банками та кредитними спілками, аби вони уникли підводних каменів та непередбачуваних ситуацій, пов’язаних зі споживчим кредитуванням.

Особисті селянські господарства не є приватними підприємства, то ж не можуть скористатися кредитними послугами для підприємств, аби придбати техніку чи інші необхідні засоби для підвищення продуктивності своєї праці. То ж для них єдиним рішення в такій ситуації залишається звичайне споживче кредитування, зазначив консультант проекту з питань кредитування та співпраці з банками Тарас Антонюк.

Водночас експерт додав, що споживче кредитування має ряд небезпек, зокрема, приховані відсотки, різноманітні комісії тощо.

«Часто виходить так, що банк декларує 18 % річних, а на ділі виходить 70 % а то і більше», – каже він.

«Ми провели опитування 50 власників особистих селянських господарств і більше 60% опитаних сказали про потребу залучення додаткових фінансових ресурсів для розвитку господарства. Тобто люди готові брати споживчі кредити не на купівлю телевізора чи холодильника, а для розвитку власного господарства», – сказала автор посібника, консультант проекту з питань захисту прав споживачів фінансових послуг Мирослава Муляр.

Водночас вона зауважила, що люди не завжди до кінця знають, на що вони погоджуються, користаючись таким кредитом. Тому автори посібника намагаються роз’яснити селянам усі нюанси споживчого кредитування, надати людям інформацію про їх права та обов’язки, щоб вони брали кредити свідомо.

До кінця року посібники надійдуть у сільські ради. На жаль, проект не має можливості вручити його кожному селянинові, то ж ради отримають по 10-15 примирників, аби роздати найактивнішим господарникам.

13:12

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0