UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозиції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад до законопроекту про добровільне об'єднання територіальних громад

11:05

16.01.2015

Закладено ключовий принцип у саму назву і суть законопроекту, а саме: «…добровільність такого об’єднання, унеможливлення примусу, використання адміністративного впливу на всіх етапах об’єднавчих процесів…».

Комітет рекомендує парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект про добровільне об'єднання територіальних громад.

Як зазначалося під час обговорення, законопроект (реєстр. №0915) спрямований на децентралізацію публічної влади із реальним забезпеченням загальновизнаних європейських принципів організаційної, правової та фінансової самостійності органів місцевого самоврядування, передбачених Конституцією України, засад справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами.

Наголошувалося також, що робота над цим документом "вважається одним із ключових етапів реалізації реформи місцевого самоврядування, спрямованої, серед іншого, на формування дієздатних і спроможних територіальних громад, здатних забезпечити повноцінне виконання органами місцевого самоврядування базового рівня своїх повноважень, надання жителям якісних адміністративних послуг".

Під час розгляду законопроекту, народні депутати та запрошені на засіданні представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експерти неурядових організацій, детально обговорили близько 100 пропозицій, що надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи.

За результатами розгляду було суттєво змінено і удосконалено фактично всі аспекти нормативного регулювання механізму добровільного об’єднання територіальних громад. При цьому, як наголошували виступаючі, "Комітет, підтримуючи пропозиції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, рішуче відстояв ключовий принцип, закладений у саму назву і суть законопроекту, а саме: добровільність такого об’єднання, унеможливлення примусу, використання адміністративного впливу на всіх етапах об’єднавчих процесів".

З цією метою з тексту прийнятої за основу редакції законопроекту було запропоновано виключити статтю 12, яка передбачала існування єдиного загальнодержавного варіанту об’єднання, який мав відображатися в перспективному плані об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, що мав розроблятися обласними державними адміністраціями та затверджуватися Кабінетом Міністрів України.

 

Прес-служба ВАССР

11:05

16.01.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0