UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Законопроект «Про засади державної регіональної політики» в основному відповідає своїй меті

11:16

16.01.2015

15 січня 2015 року комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та регіонального розвитку розглянув законопроект «Про засади державної регіональної політики» і рекомендував його до ухвалення в другому читанні. Варто зауважити, що в комітеті відбулось не погіршення, а значне покращення законопроекту. В процесі обговорення у проект закону було повернуто цілу низку норм, які були вилучені з першого варіанту тексту на етапах різних узгоджень.

«Найбільш проблемною нормою законопроекту завжди була норма про координацію секторальних політик у просторі. В Україні протягом усього часу незалежності ніколи не було сформовано механізму про те, яким чином державні галузеві програми, капітальні видатки мають реалізовуватись в регіонах таким чином, аби посилювати конкурентні переваги регіону, а не послаблювати їх. В більшості країн Європи для цього передбачається національним законодавством створення спеціальних інституцій – рад з регіонального розвитку, де і відбувається координація секторальних політик та узгоджуються інтереси держави та регіонів. В першому проекті цього закону було передбачено створення системи таких рад і в Україні, але в результаті позиції «рафінованих» юристів, які не могли віднайти для таких рад місця в системі виконавчої влади, замість європейської моделі було запропоновано компроміс – міжвідомча комісія з регіонального розвитку. Проте навіть цей компроміс викликав заперечення Головного науково-експертного управління Верховної Ради України», - повідомляє експерт Ради Європи, директор інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

У жовтні 2014 року Україна підписала угоду з ЄС щодо бюджетної підтримки регіонального розвитку в розмірі 55 млн. євро. Одним із індикаторів, який враховується при надання коштів є утворення та діяльність координуючого органу в сфері регіонального розвитку. Тепер є сподівання, що цей індикатор буде досягнуто. Але це лише одна частинка, адже європейські кошти не головне, головне, аби в Україні було створено систему планування регіонального розвитку, яка забезпечить єдність українського простору та систему інституцій, які опікуватимуться власне розвитком регіонів.
Законопроект в основному зараз відповідає своїй меті і тут слід віддати належне народним депутатам – членам комітету, які сприйняли доводи Мінрегіону та експертів і внесли необхідні зміни. Тепер чекаємо остаточного ухвалення закону.

Прес-служба ВАССР

11:16

16.01.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0