UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

9 податків замість 22- це реально?

00:15

19.01.2015

Кабінет міністрів пропонує скоротити кількість податків і надати більше повноважень владі на місцях. У Верховній Раді зареєстровано законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) N1578 від 22 грудня 2014 року. Законопроектом пропонується скорочення кількості податків і зборів з 22 до 9. Деякі з цих податків пропонується скасувати, а деякі трансформувати.

Як зміниться оподаткування доходів із фізичних осіб?

Пропонується ввести оподаткування великих заробітних плат шляхом зміни шкали оподаткування (у розрахунку на місяць): 15% - для доходів до 10 мінімальних заробітних плат; 20% - для доходів понад 10 МЗП (з суми перевищення);

Для заможних громадян пропонується ввести разове (нульове) декларування доходів, майна і фінансового стану, у тому числі отриманих з порушенням законодавства України; для громадян, які не подадуть декларацію декларованими вважатися вартість активів у розмірі 200 000 грн і вартість інших активів, які зареєстровані в установленому законодавством порядку станом на 1 січня 2015 року; при декларуванні готівкових коштів в сумі понад 200 тисяч грн такі кошти мають бути внесені на рахунки в банки до дня подання декларації та зберігатися на них не менше року з дня внесення на банківський рахунок; у разі порушення термінів перебування таких коштів на рахунках у банках фізична особа повинна протягом місяця з дня зняття коштів з банківських рахунків сплатити до бюджету 3% від знятої суми; при декларуванні готівки в сумі понад 200 тисяч грн без внесення на банківські рахунки, фізична особа протягом місяця з дня закінчення строку здійснення разового декларування (31 жовтня 2015 року) має сплатити до бюджету 3% від задекларованої суми.

В уряді також пропонують підвищити ставку податку для пасивних доходів (процентів, інвестиційного прибутку, роялті) з 15% до 20%; зберегти на 2015 рік чинне обмеження стандартної податкової соціальної пільги у розмірі 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року; вирівнювання ставок оподаткування для заробітної плати шахтарів; вирівнювання навантаження за доходами у вигляді спадщини вартість якої перевищує 1 млн грн, яку отримують особи першого ступеня споріднення (з суми перевищення); знизити діючий поріг оподаткування пенсій з 10 тис грн на місяць до трьох розмірів МЗП, і оподатковувати суму перевищення за ставкою 15%.

Чи залишиться ПДВ ?

Автори законопроекту пропонують продовжити до 31 грудня 2017 включно дію норм про звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур за винятком с / г підприємств-виробників.

Установити, що 1 квітня 2015 платникам податків автоматично збільшується розмір суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на суму середньомісячного розміру суми податку, задекларованих платником до сплати в бюджет за останні 12 звітних (податкових) місяців / 4 кварталів (овердрафт); надати право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування платникам податків, які не мають необоротних активів в достатніх розмірах, однак відповідають іншим критеріям, за умови, що такі платники будуть фінансову гарантію на суму заявленого бюджетного відшкодування, видану на один рік банківською установою, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України (у випадку, якщо за результатами перевірки платника виявлено безпідставно заявлену до відшкодування суму ПДВ, гарантія повинна бути продовжена до 3 років).

Яким буде акцизний податок?

Планується включити до переліку підакцизних товарів електричної енергії, в результаті чого скасовується збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками; ввести акцизний податок з реалізації через роздрібну торгову мережу алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива. Ставка податку буде встановлюватися місцевими органами влади у розмірі від 2% до 5% від обсягу реалізації; ввести акцизний податок на нафтопродукти, альтернативне паливо та скраплений газ.

Чотири в одному  або про єдиний платіж за користування природними ресурсами.

Пропонується встановити єдиний платіж за користування природними ресурсами - сконцентровано 4 податку та збору в складі рентної плати, в результаті чого передбачається скасування плати за користування надрами, скасування збору за користування радіочастотним ресурсом України, збору за спеціальне використання води, збору за спеціальне використання лісових ресурсів.

Також планується встановити до 1 січня 2016 року ставки рентної плати за користування надрами для природного газу, що реалізується не для потреб населення, видобутого: з покладів до 5 км - 55% (замість покладів до 5 км - 28%); з покладів понад 5 км - 20% (замість покладів більше 5 км - 15%); при виконанні договорів про спільну діяльність, незалежно від глибини видобутку, - 70%.

Які податки пропонують встановлювати  пропонують місцевим органам влади ?

Пропонується надати право місцевим органам влади встановлювати: ставку податку на нерухоме майно для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості в розмірі до 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м площі об'єкта оподаткування; пільги з податку на нерухоме майно (з об'єктів житлової нерухомості) фізичним особам, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів, у тому числі шляхом встановлення неоподатковуваної площі таких об'єктів, і релігійним організаціям.

Податок для багатих?

Законопроект передбачає введення податку на розкішні автомобілі (об'єм двигуна більше 2,5 тис. Куб см - для дизельного двигуна, 3 тис. Куб см - для бензинового двигуна, і вік яких не перевищує 5 років) за ставкою 25 тис грн на рік;

Податок для бідних?

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Планується оптимізувати кількість груп платників єдиного податку до чотирьох із збереженням діючого максимального розміру доходу, який дозволяє перебувати на спрощеній системі оподаткування; об'єднання спеціальних режимів оподаткування в єдиному податку шляхом введення окремої (четвертої) групи платників єдиного податку - сільськогосподарських товаровиробників, в результаті чого скасовується фіксований сільськогосподарський податок.

 

З метою зменшення податкового навантаження на малий бізнес пропонується підвищити до 300 тис грн (в 2 рази) максимальний поріг доходу, що дозволяє вибирати першу групу єдиного податку; зменшити майже в 2 рази процентні ставки єдиного податку з 3 (5)% до 2% - у разі сплати ПДВ, з 5 (7)% до 4% - без сплати ПДВ).

Що входить до категорії «Інші платежі»?.

З метою забезпечення фінансування заходів з підвищення обороноздатності держави передбачається продовжити дію військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України та розширити базу оподаткування на всі доходи, оподатковувані податком на доходи фізичних осіб.

 

Для сприяння дедоларизації економіки країни і підвищенню рівня довіри населення до національної валюти пропонується підвищити до 2% ставку збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти в готівковій формі для фізичних осіб та юридичних осіб (крім банківських установ) та скасувати такий збір для безготівкових операцій.

 

Прес-служба ВАССР

00:15

19.01.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0