UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Регіональне відділення ВАССР в Житомирській області ініціювало обговорення змін в бюджетному та податковому законодавстві України на 2015 рік

01:34

23.01.2015

Обговорення питання нового бюджетного та податкового законодавства у 2015 році стало предметом обговорення на засіданні ради Житомирського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. У заході взяли участь більш як 50 сільських голів, керівник регіонального відділення ВАССР Сергій Сокальський, заступник голови Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, керівник виконавчої дирекції  Микола Сергійович Поєдинок та заступник керівника виконавчої дирекції Вадим Савченко.

-      

Ми повинні жорстко поставити питання щодо тих правил, за якими будуть жити у 2015 році сільські громади. Спустошені бюджети сільських рад не мають реальних ресурсів для наповнення, які передбачалися у 2015р. Основні бюджетоутворюючі податки у сільських рад відібрані й передані місцевим бюджетам вищих рівнів, – зазначив  Сергій Сокальський.

 - Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад з відкритим листом звернулася до Президента України, Прем’єр- міністра та Верховної ради, в якому вказала на загрози, які виникають у зв’язку з прийняттям нових бюджетних та податкових змін, - повідомив Микола Поєдинок. Ми маємо активніше працювати з народними депутатами, які наші пропозиції будуть відстоювати у Комітетах ВРУ. Пропонуємо створення між фракційної депутатської групи, яка б виступила на захист сільських громад.

Таку позицію озвучили  на розширенному засіданні за участі міських голів, голів районних рад та облдержадміністрації Житомирщини.

Представники органів місцевого самоврядування мали нагоду поставити запитання фахівцям департаменту фінансів облдержадміністрації, обласної фіскальної служби та Головного управління Держземагентства в області. Зокрема у засіданні взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Машковський, голова обласної ради Віталій Француз, перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко.

В обговоренні бюджету - 2015 взяли участь і народні депутати від Житомирщини, зокрема, Павло Дзюблик. Він наголосив, що всі неузгоджені питання, а також про позиції від представників влади та неврегульовані й суперечливі норми чинного законодавства стануть основою для законопроектів, які найближчим часом буде покладено в основу законопроектів, внесених до Верховної Ради.

 

Разом з тим, були порушені питання про особливості нарахування податку на нерухоме майно, земельний податок і орендну плату, акцизний податок та земельні відносини. 

01:34

23.01.2015

Концепція розвитку сільських територій очима органів місцевого самоврядування

У травні Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» провела низку круглих сто

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0