UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Без розвитку фермерства українське село не виживе!

11:16

30.01.2015

29 січня 2015 року у Києві відбулися IV-і громадські слухання з основною темою "Кооперація як умова інтеграції фермерських господарств та ОСГ до Європейського ринку". У заході взяли участь Микола Фурсенко – голова ВАССР, Микола Поєдинок – заступник голови ВАССР – керівник виконавчої дирекції та Наталія Ключник – заступник керівника виконавчої дирекції ВАССР.

Більш як 250 представників фермерських, кооперативних господарств, науковці та представники влади обговорювали важливу тему для розвитку села – умови за якими фермерські, кооперативні господарства та особисті селянські господарства мають рухатися в Європейську спільноту.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа озвучив позицію відомства. Заступник голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Вадим Івченко окреслив перспективи розвитку аграрного сектору та ті зміни, які плануються.

Відкрив слухання президент Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томич, представивши присутніх.

Ґрунтовний аналіз стану ОСГ та фермерських господарств в розрізі їх виробництва, фінансових ресурсів та державної підтримки провів співдоповідач - директор ННЦ "Інститут аграрної економіки" Юрій Лупенко.

Досвідом діяльності вітчизняних кооператорів поділилися голови кооперативів Олег Поліщук з Рівненщини та Микола Осипчук з Дніпропетровщини, а свою точку зору на процеси у кооперативному русі України та їх підтримку іноземними донорськими організаціями, висловили Ерік Блайх, керівник проекту USAID "Агроінвест", Мартен Боріваж, програмний менеджер Сокодеві та Денис Ковальський, представник Канадійського фермерства.

«Селу не вижити без економіки. Ми маємо вселити віру у кожного селянина, що він одержить підтримку держави, якщо буде працювати на своїй землі. Така форма як особисті селянські господарства «годує» людей, але економічного розвитку ні селу, ні реґіону не дає. Ми маємо змінити цей стан». ОСГ мають перетворитися у кооперативні об’єднання, сімейні ферми. Інший підхід, інша форма, інші результати», - коментує Микола Фурсенко.

За результатами слухань буде сформовано Ухвалу, пропозиції до якої будуть прийматися до 30.01.2015 року. Ухвала буде направлена у профільне міністерство, до Кабінету Міністрів України, та до Верховної Ради України.

 

Прес-служба України

11:16

30.01.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0