UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Бурхлива реакція громади. Сходка у Новій Збур’ївці.

15:53

23.05.2015

 

Про адміністративну реформу на селі дізналися зовсім недавно. Люди шоковані: як так, їхній населений пункт підпаде під юрисдикцію Голої Пристані? Так захотіли міські депутати, і вже й рішення прийняли на сесії. Разом із Новою Збур’ївкою до гопринської громади має увійти ще три села. Місцеві проти. Без мене мене й одружили.

У Новій Збур’ївці – 8 тисяч населення. Три школи. Це одне з найбільших сіл на Херсонщині. Громада вважає себе самодостатньою. У тяжкі часи люди, як могли не тільки берегли, а й розвивали своє село, яке тепер, виходить, має відійти під міське керування. Селяни не приховують, бояться - велика реформа породить маленькі, згубні для села проблеми. Аж до скорочення бюджетних закладів. Ну а найбільше у Новій Збур’ївці боліють за долю землі. Селяни впевнені: єдиний вихід – об’єднатися з такими, як вони. Хочуть одну громаду з чотирьох найближчих населених пунктів.

 

З обласної державної адміністрації і Херсонського офісу реформ, відколи стало відомо про реформу, до Нової Збур’ївки так ніхто і не доїхав. І проект перспективного плану на поділ громад тут вже склали, без думки Нової Збур’ївки. Правда, у день сходки відношення тут різко змінюють, мовляв, буде так, як хочуть на селі. А от на сайті обласної ради проект перспективного плану поки у тому ж вигляді. Де Нова Збур’ївка відходить до Голої Пристані. Це при тому, що вже у вівторок план розглянуть на колегії в облдержадміністрації. На початку червня він потрапить на обласну сесію. А згодом – на розсуд Кабміну. Хочеться вірити – просто не встигли відкоригувати…

Прес-служба ВАССР

15:53

23.05.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0