UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Перспективний план формування спроможних територіальних громад виробляється на місцях

23:07

24.05.2015

       Громади населених пунктів області продовжують обговорювати перспективи децентралізаційної реформи в Україні.  У Токмацькій райдержадміністрації відбулася консультативна зустріч для представників Михайлівського, Токмацького і Чернігівського районів. Працівники Офісу реформ у Запорізькій області та робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об'єднання територіальних громад Запорізької області роз’яснили  основні положення  Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методику проведення  об’єднання. В свою чергу, керівники райдержадміністрацій, сільські та селищні голови висловили свої пропозиції щодо Перспективного плану формування спроможних територіальних громад. 

      У ході дискусії представники районів не заперечували необхідність добровільного об’єднання в спроможні територіальні громади, але наголошували, що цей процес повинен супроводжуватися прийняттям законодавчих змін, які  закріпили би повноваження новостворених об’єднань і  відповідальність держави.

         За словами лідерів громадського руху, необхідність реформи назріла вже давно. І те, що нинішня влада має політичну волю для її здійснення, – добрий знак для всієї України.

      Разом з тим, учасники заходу висловили побоювання щодо запровадження реформи місцевого самоврядування на території прифронтової Запорізької області і запропонували впровадити пілотний проект з децентралізації влади на прикладі двох «мирних» регіонів України і, відпрацювавши Методику об’єднання територіальних громад, розповсюдити її по всій країні.

За матеріалами Управління у справах преси та інформації Запорізької ОДА

23:07

24.05.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0