UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Очільники територіальних громад Кіровоградського району обговорили питання децентралізації

23:24

24.05.2015

   Захід відбувся за участі голови районної ради Т.Малицької, голови райдержадміністрації А.Поліщук та працівників Офісу реформ у Кіровоградській області В.Нижника, О. Абрамової.
   Голова райдержадміністрації А.Поліщук довела до відома присутніх пропозиції, що надані районом до перспективного плану формування територій громад в області (принцип об'єднання – «одна громада-один район»). У ході двогодинного обговорення учасники заходу також запропонували інший варіант - об'єднатися у 4 спроможні територіальні громади.

   «Створення ефективного та спроможного місцевого самоврядування на рівні громади, де вирішуються найважливіші питання життєдіяльності її мешканців – чи не це є головною метою реформи, що стартувала в країні? Чи не мріє кожен з вас аби очолювана вами рада була самодостатньою, аби влада надавала людині якісні послуги, незалежно від того, де він мешкає: у великому місці/обласному центрі чи у невеличкому селі ? - такі запитання поставив присутнім директор Офісу В.Нижник. Будь-яка реформа – річ непроста, адміністративно-територіальна не виняток. Складність полягає в тому, що отримати додаткові повноваження згодні всі, а нести відповідальність, нажаль, готовий не кожен. Держава сьогодні готова передати повноваження на місця, надати фінансовий ресурс, натомість ставить певні умови, і це логічно... Ми маємо розпочати якісний організаційний процес об'єднання територіальних громад. На території Кіровоградщини (як і в цілому в Україні) мають бути створенні спроможні територіальні громади. Такі громади, де місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення її органами місцевого самоврядування питань місцевого значення, передбачених чинним законодавством в інтересах її жителів».

   Також було зазначено, що перспективний план формування територіальних громад Кіровоградської області розглядатиметься на сесії обласної
ради 28 травня п.р. До того часу в області має завершитися процес підготовки плану, який фактично окреслить межі нових громад, враховуючи можливість їх економічного розвитку та фінансового забезпечення. Відсутність перспективного плану позбавляє область отримати фінансування (а це понад 200 млн. грн.) з Державного фонду регіонального розвитку на 2015-2016 рр., які пропорційно отримає кожна об'єднана спроможна територіальна громада.
   «Ми сьогодні багато буваємо в громадах, спілкуємось не тільки із посадовими особами місцевого самоврядування, а й із пересічними мешканцями територіальних громад. Люди прагнуть змін, сподіваються на отримання якісних адміністративних, соціальних та інших послуг», - резюмував В.Нижник.

За матеріалами Офісу реформ у Кіровоградській області

23:24

24.05.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0