UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Співробітництво територіальних громад чи об’єднання - що краще?

17:52

13.06.2015

 

 

11-12 червня 2015 року заступник керівника виконавчої дирекції ВАССР Наталія Ключник та керівник офісу проектів ВАССР Валентин Підвисоцький взяли участь у виїзних  комітетських слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо практики застосування Закону України “Про співробітництво територіальних громад»  у Полтавській області.

 Головна мета засідання обговорити ті зміни, які відбулися протягом першого року від набрання чинності законом. Захід  проводився  спільно з Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою за сприяння проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України» та програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво».

Полтава була обрана місцем проведення заходу як регіон України, де укладено значну кількість угод про співробітництво територіальних громад.  У заході взяли  участь Сергій Володимирович Власенко, народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Валерій Анатолійович Головко, голова Полтавської обласної державної адміністрації, Петро Васильович Ворона, голова Полтавської обласної ради, Ніколас Хемпель, керівник Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України»,  Ігор Парасюк, координатор Програми USAID «Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», В’ячеслав Вікторович Толкованов, Директор Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної Академії державного управління та місцевого самоврядування при Президентові України.

До участі запрошені представники профільних міністерств, експерти з питань місцевого самоврядування та міжмуніципального співробітництва, представники міжнародних і громадських організацій та органів місцевого самоврядування.

У ході заходу було представлено звіт щодо впровадження Закону України «Про співробітництво територіальних громад» та кращі практики проектів співробітництва територіальних громад Полтавської області:

Проект «Придбання сміттєвоза та контейнерів для покращення матеріально-технічної бази громад – спільний крок до чистого довкілля пирятинського краю, який презентував Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь. Учасники заходу могли особисто засвідчити велику просвітницьку роботу, яка провадиться у пирятинській громаді починаючи з дитячих садків.

Проект «Сміттєва революція в громадах м. Червонозаводське, с. Токарі та с. Піски, як приклад вдалого співробітництва територіальних громад» презентували Лариса Мащенко, секретар Червонозаводської міської ради та Віктор Редько – директор комунального підприємства «Комунсервіс».

Учасники слухань могли особисто в дії побачити як облаштовані місця для збору побутових відходів у  с. Ковалівка. Проект «Красиве село на основі співробітництва територіальних громад об’єднав громади навколо вирішення проблеми по збору сміття. Проект презентував Олександр Бублик – Ковалівський сільський голова.

Ще одним цікавим прикладом співробітництва територіальних громад, який презентували на слуханнях стали два проекти пов’язані із соціальним захистом громадян. Реконструкція і до оснащення решетилівського трудового архіву – шлях до покращення обслуговування населення та енергозбереження» презентував Петро Кошовий – голова Решетилівської районної ради.

 А проект «Оновлення життя Семенівської місцевої пожежної охорони на базі с. Оболонь полтавської області) запорука безпечної життєдіяльності сільських громад» презентували Ольга Мохун – голова Семенівської районної ради та Світлана Феденко – координатор районного ресурсного центру громад Семенівського району.

 У обговоренні результатів присутні погодилися у тому, що Закон «Про співробітництво територіальних громад» працює, він не замінює дію ЗУ «Про об’єднання територіальних громад», а лише доповнює.  Позитивні приклади необхідно більш широко популяризувати.

За словами Сергія Власенка, Закон України «Про співробітництво територіальних громад» себе виправдав. Свідченням цього є досвід кращих практик співробітництва територіальних громад Полтавщини, що заслуговує на вивчення та розповсюдження.

У свою чергу голова обласної ради Петро Ворона висловив вдячність членам парламентського комітету за спільну з органами місцевого самоврядування та громадами Полтавської області позицію щодо проведення адміністративно-територіальної реформи та прохання сприяти забезпеченню на законодавчому рівні принципу повсюдності місцевого самоврядування, що передбачає надання права органам місцевого самоврядування розпоряджатися ресурсами громад, у тому числі землями сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів.

Наступного дня члени парламентського Комітету відвідали с. Ковалівку Полтавського району, селища Нові Санжари, Решетилівка та м. Пирятин, де наочно переконалися у результативності впроваджуваних проектів міжмуніципального співробітництва.

 

Прес-центр ВАССР

17:52

13.06.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0