UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Львівське відділення ВАССР вивчає досвід отримання грантів та ефективного управління сільськими територіями

02:00

26.11.2012

 

23 листопада у Львові відбулося засідання регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад та семінар на тему «,, Шляхи отримання доданої вартості у плодоовочевому та молочному виробництві - роль і місце сільського голови".   

І. Стефанишин, радник генерального директора ТзОВ ,,ШУВАР", екс-заступник голови Львівської ОДА з аграрних питань  виступив  з докладом  щодо умов отримання державної підтримки у плодоовочевій та молочній галузях.  І. Стефанишин  доповів учасникам семінару про  складну економічну ситуацію,  в якій  опинилося українське село,  і наголосив на важливості відповідального ставлення сільських голів до участі в уже  існуючих  програмах. Зокрема, він сказав: «Якщо сільські голови не долучатимуться до будь-яких можливих програм, вони не матимуть змоги реалізувати соціальні проблеми своїх територій».

З питання  надання грантів для сільськогосподарських виробників та переробників  (проект ,,Агрольвів") виступила  Л. Гончаренко. Вона розповіла  про програми, які діють на території  Львівщини, докладно  зупинилася  на механізмі їхньої  реалізації і наголосила , що місцеві органи самоврядування надто пасивні в реалізації тих можливостей,  які надають програми.

В. Петрунів  навів існуючу практику отримання грантів в молочній промисловості; розповів про практику отримання грантів на розвиток садівництва та вирощування ягід. Він наголосив ,що в Україні можна отримати  датський та канадійський гранти для розв'язанні цих проблем.

Голова регіонального відділення ВАССР В. Магеровський  нагадав присутнім, що в Україні уже почалася реалізація Всеукраїнської програми,,Рідне село" та регіональної програми «Галицьке село». Він підкреслив, що  заявки на отримання гранту для учасників Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2013 році треба подати до 15 березня 2013 року.

І . Селецький, менеджер проектів Малехівської сільської ради, розповів про свою роботу на цій території і і запропонував усім селищним та сільським головам свою допомогу.

Учасники засідання запропонували провести наступну зустріч не пізніше середини грудня поточного року і запросити на неї представників казначейства   та обласного управління земельних ресурсів.

 

 

 

 

02:00

26.11.2012

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0