UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Хід децентралізації обговорили на засіданні профільного Комітету Верховної Ради

00:37

02.07.2015

1 липня 2015 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Зокрема, серед питань порядку денного обговорювалися такі питання:

1. Про інформацію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства щодо схвалення обласними радами перспективних планів формування територій громад та щодо звернень окремих органів місцевого самоврядування стосовно недотримання Методики формування спроможних територіальних громад при розробленні таких планів та з інших проблемних питань, які виникають в процесі добровільного об’єднання громад.

...

4. Про проект Постанови Верховної ради України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році (реєстр. №2148а).

...

7. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг (реєстр. №2984).

 

По першому питанню інформував Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода: Мінрегіон відстоював і буде продовжувати роз’яснювати всім суб’єктам важливість дотримання принципу добровільності в процесі формування спроможних територіальних громад. При цьому не тільки важливо отримати схвалені обласними радами перспективні плани, а ще більш важливо, щоб відбулося об’єднання відповідно до цих планів.

Посадовець нагадав, що за дорученням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка та за сприяння Мінрегіону у кожній області облдержадміністраціями визначено відповідального за впровадження реформ на рівні заступника голови облдержадміністрації та утворені робочі групи з впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад.

«За участі Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» (в рамках проекту USAID «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні») створено регіональні центри підтримки – Офіси з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування (утворено у 24 областях, в яких працює по 5 осіб (керівник і 4 експерти), завдання Офісів - всебічна допомога ОДА при розробленні проекту Перспективного плану формування територій спроможних громад області)», - нагадав він.

Також, заступник Міністра наголосив, що створено систему постійного консультування з представниками облдержадміністрацій, регіональних офісів реформ, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та їх регіональних відділень для супроводу пакетів реформ динамічним рухом на місцях.

«Завдяки злагодженій роботі вже 17 обласних рад станом на 01.07.2015 схвалили перспективні плани формування територій громад. Крім того, в областях розпочато процес добровільного об’єднання територіальних громад, які будуть готові вже восени обрати голову об’єднаної територіальної громади», - повідомив В’ячеслав Негода.

РОЗГОРНУТИ МАПУ ПРО СТАН СХВАЛЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ПЛАНІВ НА 25.06.2015

За його словами, протягом останніх двох місяців до Мінрегіону надійшли численні звернення органів місцевого самоврядування, народних депутатів громадських організацій тощо, які стосувалися процесу об’єднання територіальних громад, збільшення термінів проведення реформи та питань стосовно об’єднання конкретних громад.

Авторам звернень надано роз’яснення щодо повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування як суб’єктів об’єднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методики формування спроможних територіальних громад».

В’ячеслав Негода зазначив, що в процесі об’єднання виникають проблеми у громад тих областей, де облрадами не схвалено перспективні плани формування територій громад. Наразі Мінрегіоном вирішується питання аби дати можливість об’єднатися тим громадам, які прагнуть цього.

В обговоренні цих питань взяли участь народні депутати України – члени Комітету та директори офісів реформ Київської (Володимир Удовиченко) та Дніпропетровської (Олена Тертишна) областей.

За підсумками обговорення даного питання було вирішено рекомендувати Мінрегіону проводити активну комунікаційну роботу в усіх регіонах України задля інформування населення, органів місцевого самоврядування та залучення їх до участі у процесі добровільного об’єднання територіальних громад, а також розповсюдження успішного досвіду щодо добровільного їх об’єднання. А Мінінформполітики забезпечити інформування населення у цьому напрямку.

Щодо проекту Постанови Верховної ради України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році (реєстр. №2148а), то членами комітету висловлювалися різні думки та зауваження. Зокрема, з приводу того, що неможливо оголосити вибори на території всієї країни, так як частина її анексована, частина окупована, а частина знаходиться у зоні проведення АТО. Все це потрібно врахувати перед тим як виносити у сесійну залу на голосування. Зійшлися на тому, що до наступного пленарного тижня потрібно ще раз обговорити  у комітеті.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг (реєстр. №2984) було прийнято членами комітету без зауважень.

На засіданні парламентського комітету, від Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад були присутні: заступник Керівника Виконавчої дирекції ВАССР – Вадим Савченко, експерт з питань місцевого самоврядування - Віталій Ключник та Димерський селищний голова - Леонід Кучерявий.

 Прес-служба ВАССР

 

 

 

 

00:37

02.07.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0