UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Органи місцевого самоврядування скаржаться на блокування рахунків

02:00

26.11.2012

 

Жителі села Малехів поблизу Львова, вочевидь, будуть зимувати без водогону. Водогін для села фінансувала міська влада Львова. Але держказначейство відмовилось перераховувати гроші. Львову Держказначейство заборгувало понад 20 мільйонів гривень.

Бюджетний кодекс дозволяє ситуацію, коли гроші місцевої громади можуть віддати комусь іншому. Уявіть ситуацію: у вас є рахунок в банку, і ви хочете зняти з нього гроші. Вводите потрібну суму, але отримуєте чомусь менше І це в кращому разі. В гіршому ж - не дадуть нічого і попросять прийти через кілька місяців. Приблизно в такій ситуації зараз місцева влада по всій Україні, але замість банку у них - державне казначейство.

 За оцінками експертів, уряд вже "позичив" у місцевих бюджетів 3-4 мільярди гривень. Водночас, ті платежі, які Держказначейство пропускає, часто приходять із затримкою у місяць чи два. Такі проблеми - у всіх регіонів, крім Києва. Це може просто закінчитись тим, що з органами місцевого самоврядування просто перестануть працювати бізнес-структури, які сьогодні перуть білизну для дитячих садочків, лікарень, постачають харчування в дитячі сади і школи тощо.

 У Держказначействі кажуть:  місцеві ради погано складали бюджети, тож тепер їм бракує грошей. На безвідповідальних місцевих чиновників вказує і голова уряду. Проте обіцяє допомогти тим, хто правильно попросить. Самі керівники міст, обрані їх населенням, персонально відповідають за своєчасну виплату заробітної плати. Відповідно до порядку керівники міст можуть звернутися з кваліфікованим ґрунтовним поданням щодо виділення коштів у зв’язку з певними обставинами, але аж ніяк не вимагати агресивно чогось з мітингових трибун і з екранів телевізорів, - каже прем’єр-міністр України Микола Азаров.

За оцінками експерта Центру Разумкова, обсяг коштів, яких не вистачає для виплати зарплат в бюджетній сфері, за листопад складає 10 мільярдів гривень. Грошей на майбутні зарплати в бюджеті немає. Найгірша ситуація у лікарів та освітян.

“Доплати, надбавки, соціальні гарантії, вислуга років… У багатьох областях, звичайно, цих надбавок нема. Зараз йде мова тільки про заробітну плату, та й то таку... обрізану”, - каже член профспілки працівників культури Галина Гайдук.

Бюджетний колапс спричинило ЄВРО-2012 та фінансові вливання в округи перед виборами, - каже директор Інституту міста Олександр Сергієнко. Центральна влада лізе в кишеню місцевій, бо це вигідно не тільки економічно, але й політично, - впевнений експерт.

 Дефіцит держбюджету може сягнути 40 мільрядів гривень. Тож повернути місцевим громадам позичене уряд навряд чи зможе.

 За матеріалами сайту  http://24tv.ua

 

02:00

26.11.2012

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0