UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Громадський діалог – співпраця органів місцевого самоврядування у Миронівському районі

14:44

11.08.2015

10 серпня 2015 року у Миронівській районній раді відбулася презентація спільного проекту Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад та Миронівської районної ради «Впровадження кластерної моделі теплоенергозабезпечення Миронівського району», який реалізується у рамках міжнародного проекту "Громадянський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг" за підтримки Центру європейської співпраці (Польща), спільно з Поліським фондом регіональних та міжнародних досліджень (Україна), та Центром Транскордонної Співпраці в рамках Польсько - Канадської Програми Підтримки Демократії.

У обговоренні енергетичних проблем району взяли участь голови сільських рад Миронівського району,  голова районної ради Даниленко Олександр Юрійович, заступник голови районної ради Бонар Ігор Іванович, заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Наталія Леонідівна Ключник, менеджери  офісу проектів  ВАССР  Юненко Юлія та Олег Загвоздін.

«Фінансові затрати на утримання об’єктів соціальної інфраструктури у 2014 році районному бюджету обійшлися в більш як 3 млн. грн., а за 6 місяців 2015 року сума витрат вже склала більше 60%. Крім того, вартість 1 Гка за прогнозами зростатиме з коефіцієнтом 1,4-1,5. Найбільш незахищеними у цій ситуації виявлено 164 об’єкти соціальної інфраструктури, більшість яких розташована на сільських територіях», - констатував голова районної ради Олександр Даниленко. «Цю проблему потрібно вирішувати вже сьогодні і комплексно», - зазначив керівник.

Сільські голови, які брали участь у обговорені стану теплоенергозабезпечення підтвердили інформацію голови районної ради, що якість надання послуг з теплоенергопостачання для соціальних об’єктів сільських територій потребує перегляду із врахуванням затрат на виробництво альтернативного палива, інноваційних джерел теплоенергозабезпечення.

«Сировинною базою для виробництва альтернативного палива можуть стати відновлювальні природні ресурси Миронівського та сусідніх районів, з якими він межує. Миронівський район багатий на сільськогосподарські угіддя, їх близько 700 тис. га, а відходи від сільськогосподарської діяльності просто спалюються або перегнивають на полях. Це сировинна база для виготовлення біопалива, якою поки що нехтуємо. Окрім того, санітарна вирубка лісу, прочищення лісів у лісовому господарстві району – ще одне додаткове  сировинне джерело для виробництва альтернативного палива.

Жодна сільська рада поодинці не має достатніх ресурсів аби вирішити проблему з теплоенергопостачання окремо. Її можна вирішити тільки комплексно на основі співпраці між органами місцевого самоврядування району, районною радою, сільгосппідприємствами та державними структурами, зацікавленими у вирішенні проблем.

 

Наталія Ключник презентувала спільну роботу ініціативної групи району та Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, здійснену у міжнародному проекті "Громадянський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг" по реагуванню на виклик.

«Ми вивчали досвід Польщі, побували у Вроцлаві і багатьох ґмінах, де схожі проблеми розпочали вирішувати більше 10 років тому. Знання і досвід отриманий під час навчання – неоціненний. Він вималював нам дорожню карту вирішення схожих проблем у Польщі. Тепер нам потрібно адаптувати все що ми одержали для України.

Проект, який сьогодні пропонуємо розглянути, має важливу місію - формування системи надання споживачам району якісних та доступних послуг з теплоенергозбереження і має на меті створення кластерної моделі теплоенергозабезпечення району. Він має наукову, освітню,інформаційну, регіональну, технологічну складову для соціальної сфери і базується на принципах: узгодження галузевого та територіального управління, державно - приватного партнерства, програмно - цільового підходу та проектно - орієнтованого підходу. Тому Офіс з управління проектами ВАССР пропонує долучитися до реалізації проекту у якості забезпечення координаційної роботи по управлінню проектом.

У процесі реалізації проекту мають бути задіяні фінансові, економічні, майнові, правові та управлінські механізми, які діятимуть у межах паливно - енергетичного кластеру у Миронівському районі. Наразі визначення стратегії оптимізації, модернізації та розвитку енергетичного сектору в  районі  учасниками зібрання  визначено одним із приоритетних.

Відтак, прийнято рішення по створенню робочої групи по реалізації проекту, обговорено основні завдання та заходи, які закріплено у Меморандумі спільних дій.  Керівники органів місцевого самоврядування Миронівського району розпочали громадський діалог, щоб продовжити його у своїх громадах з метою прийняття рішення про співробітництво громад району у частині  вирішення вищезазначених проблем.

Прес-служба ВАССР

14:44

11.08.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0