UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

За збереження лісосмуг можуть відповідати місцеві громади

16:45

16.08.2015

 

12 серпня 2015 року у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася міжвідомча нарада з питань лісового господарства щодо збереження та використання полезахисних лісових смуг (ПЗЛС).

Нараду проводив директор Департаменту землеробства та технічної політики міністерства Володимир Топчій. Участь у нараді взяли представники та спеціалісти наукових закладів, асоціацій агросектору та лісового господарства.

Від Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, по питанню: Умови ефективного управління землями, зайнятими  полезахисними лісовими смугами органами місцевого самоврядування, доповідав керівник Виконавчої дирекції Асоціації – Микола Поєдинок.

В ході проведеної наради було узагальнено: проблеми полезахисних лісових смуг та основні шляхи їх вирішення; питання розпорядження полезахисними лісовими смугами в контексті управління землями сільськогосподарського призначення; врегулювання проблеми надання полезахисних лісових насаджень у власність та користування з точки зору лісокористування; правові аспекти урегулювання проблеми використання полезахисних лісових смуг та проблеми використання та охорони полезахисних лісових смуг у Київській області.

Як варіант врегулювання питання відновлення, утримання та використання ПЗЛС, Микола Поєдинок висловив пропозицію про їх передачу у комунальну власність органам місцевого самоврядування. Перевагами цього варіанту є те, що: у вигляді органів місцевого самоврядування буде визначений господар, також, це надходження до місцевого бюджету від комунальної власності та локальний нагляд за збереженням ПЗЛС.

Для цього необхідно розробити правила користування, догляду і створення ПЗЛС, а також визначити статус ПЗЛС «як інші вкриті лісовою рослинністю». Також слід передбачити елементи стимулювання утримання і відтворення ПЗЛС шляхом надання пільг при оподаткуванні сільгосптоваровиробника, що належним чином здійснює догляд за ПЗЛС чи виділення коштів на утримання ПЗЛС з місцевого бюджету, у тому числі коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

За те, щоб за збереження лісосмуг відповідали місцеві громади, висловився також і директор Департаменту землеробства та технічної політики міністерства. (читати за посиланням)

 Прес-служба ВАССР

16:45

16.08.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0