UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Відбулося засідання Загальних зборів Київського регіонального відділення ВАССР

16:35

17.08.2015

 

11 серпня 2015 року в смт Глеваха, Васильківського району, Київської області в актовій залі ННЦ «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Національної академії аграрних наук України відбулося засідання Загальних зборів Київського обласного (регіонального) відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. В якості почесних гостей до роботи засідання приєднались: голова Київської обласної державної адміністрації – Шандра Володимир Миколайович, заступник голови Комітету Верховної Ради України з аграрної політики та земельних відносин, народний депутат України – Івченко Вадим Євгенович, керівник Офісу реформ в Київській області – Удовиченко Володимир Петрович (колишній мер міста Славутич, Київської області), директор Департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації - Мошинська Наталія Ігнатіївна та заступник Керівника виконавчої дирекції Асоціації - Савченко Вадим Іванович.

Головував на засіданні – Качан Іван Іванович, Великобугаївський сільський голова, Васильківського району – Голова Київського обласного (регіонального) відділення Асоціації; організаційними та прокольними питаннями засідання опікувався  керівник Київської обласної дирекції Асоціації – Ємельяненко Карім Олегович. Всього у заході було зареєстровано 87 учасників – представників переважної більшості районів Київщини (у тому числі – керівників районних рад).

На порядку денному Загальних зборів стояли надважливі питання: практичні питання застосування Закону України «Про добровільне обєднання територіальних громад» та Методики формування спроможних територіальних громад; проведення реформи децентралізації та її адміністративно-територіальна складова; реалізація Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Київської області; про мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до статутних документів засідання Загальних зборів проводяться один раз на два роки, а отже Загальні збори мають затвердити всі зміни, що вносились та напрацьовувались щоквартально Радою (Правлінням) в Резолюцію – основний документ, що відображає спільну позицію сільських та селищних рад Київщини. Сільські та селищні голови Київської області брали активну участь в обговоренні кожного питання. Зокрема, багато запитань щодо реформи та Перспективного плану формування громад було до народного депутата Вадима Івченка та очільника Київської ОДА – Володимира Шандри. Керівники сільських та селищних рад Васильківщини долучились до роботи засідання Загальних Зборів у повному складі разом з керівництвом Васильківського району.

Результатом такої масштабної зустрічі органів місцевого самоврядування Київщини стало одноголосне затвердження Резолюції (зі змінами та доповненнями). В результаті компромісних рішень Резолюцію доповнено п.6 щодо можливості коригування Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Київської області.

Насамперед, механізм коригування Перспективного плану визначатиметься окремими довірчими умовами Меморандуму між Київським обласним відділенням Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Київською обласною радою та Київською обласною державною адміністрацією в рамках Закону та Методики. Про це 13 серпня 2015 року на черговій 51-й сесії Київської обласної ради повідомив головуючий – Ярослав Добрянський перед голосуванням за рішення «Про схвалення Перспективного плану формування територій громад Київської області». Тобто в рішенні сесії Київської обласної ради зафіксовано посилання і на Резолюцію, і на Асоціацію, і на Меморандум щодо коригування Перспективного плану спроможних територіальних громад.

 

Прес-центр ВАССР

16:35

17.08.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0