UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Дієве самоврядування на селі – запорука ефективного розвитку сільських територій

00:11

09.11.2013

Такою  була тема чергового засідання Житомирського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, яке відбулося нещодавно у Житомирі.

У роботі зібрання взяли участь: голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко, голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський, голови районних рад області, керівники сільських та селищних асоціацій з кожного району.

Засідання провів голова Житомирського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Сергій Сокальський.   

«Головна мета зустрічі – окреслити узгоджені напрямки подальшої спільної роботи для ефективного розв’язання актуальних проблем місцевих порблем, і насамперед, у сільській місцевості», - наголосив, виступаючи на зібранні, голова обласної ради Йосип Запаловський.

Керівник обласної ради підкреслив, що найгострішими питаннями для більшості сільських територій сьогодні є дефіцит робочих місць, неефективне господарювання, недосконала соціальна база. Але виконання заходів державної програми підтримки села, обласних галузевих програм, соціально відповідальний аграрний бізнес, тісна співпраця виконавчої та самоврядної гілок влади, активна участь депутатського корпусу, територіальної громади в реалізації соціально-економічних завдань села сьогодні працюють на позитивний результат. Зокрема, завдяки спільним зусиллям обласної ради, обласної державної адміністрації та за підтримки територіальних громад тільки цього року в сільській місцевості вдалося створити понад 50 сучасних підприємств, започаткувати роботу більше двох десятків обслуговуючих кооперативів, суттєво зміцнити соціальну базу, зокрема, добудувати Брусилівську центральну районну лікарню, оснастити сучасними діагностичними приладами районні лікарні та сільських амбулаторії, відновити роботу більше 60 дитячих садочків, газифікувати низку населених пунктів, вирішити питання підвезення дітей до місць навчання та інші.

У рамках виконання Обласної комплексної програми розвитку агропромислового комплексу на 2011-2015 роки з обласного бюджету спрямовано 6,3 млн. грн., що в 4 рази більше, ніж у минулому році. Кошти спрямовано за 9 напрямками (розвиток фермерських господарств; розвиток особистих селянських господарств області, розвиток цукрового виробництва, картоплярства, бджільництва).

Серед пріоритетних напрямків діяльності для представницької гілки влади, в тому числі для обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, голова обласної ради рекомендував такі: активізація територіальних громад шляхом організації та проведення сходів сіл, селищ, обрання старост сіл, селищ; залучення громади сіл, селищ до участі в Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, проекті ПРООН «Місцевий розвиток, зорієнтований на громаду»; організація обміну досвідом між громадами; залучення до участі облаштування, благоустрою та поліпшенні санітарного стану сільських територій ширше коло людей; проведення системного навчання посадовців місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад; посилення відповідальності депутатського корпусу місцевих рад за реалізацію проектів, спрямованих на поліпшення добробуту людей (Єдиний день депутата, координаційні ради, виїзні «круглі» столи); активізація громади до створення органів самоорганізації населення.

Про підсумки роботи регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, її завдання на наступний період, а також про ініціативу створення проекту «Рідне село» поінформував голова регіонального відділення асоціації Сергій Сокальський. Директор КП «Обласний фонд підтримки індивідуального будівництва на селі» розповів про реалізацію в області програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». 

00:11

09.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0