UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Разом з децентралізацією дуже важливо провести і зміну системи організації управління земельними ресурсами

18:55

23.09.2015

Існуюча система організації управління земельними ресурсами побудована на старій централізованій системі. Тому разом з децентралізацією дуже важливо провести і зміну системи управління.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода в ході прес-конференції на тему «Децентралізація в сфері земельних відносин: повне перезавантаження».

«Сьогодні питання земельних відносин контролюється органами місцевого самоврядування тільки в межах населених пунктів. Це лише біля 4% території України. Рештою землі розпоряджаються державні органи. Цю систему необхідно змінити, передавши основну частину земельних ресурсів у розпорядження саме органам місцевого самоврядування, спроможним територіальним громадам, а іншу частину залишити за державою. Роллю держави, в першу чергу, буде забезпечення контролю за раціональним використанням земельних ресурсів», - зазначив В’ячеслав Негода.

Передача повноважень Держгеокадастру на місця необхідна через цілу низку причин. У тому числі і тому, що забезпечити стабільний та ефективний розвиток територіальних громад не надавши їм можливість самостійно розпоряджатися земельними ресурсами неможливо.

«Це не тільки фінансова основа та земельні податки, це, в першу чергу, інвестиційна складова будь якої громади. Дуже важливо, щоб юрисдикція територіальних громад розповсюджувалася на всю їх територію. І нам необхідно впровадити один з принципів Європейської хартії місцевого самоврядування і Концепції реформи місцевого самоврядування, затвердженої Урядом – повсюдність місцевого самоврядування», - зауважив Перший заступник Міністра.

Прес-служба Мінрегіону

Також читати: Система земельних відносин в Україні буде повністю перезавантажена – Геннадій Зубко

18:55

23.09.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0