UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Відбулася конференція "Міжмуніципальне співробітництво: моделі розширення прав і можливостей місцевого самоврядування"

01:20

05.10.2015

 1 жовтня у Києві, в готелі Radisson Blu, відбулася конференція "Міжмуніципальне співробітництво: моделі розширення прав і можливостей місцевого самоврядування". Захід проводили Європейський Союз і Рада Європи у рамках програмного співробітництва «Східне партнерство».

 Серед пріоритетів сфери місцевого самоврядування - підтримка розпочатого процесу реформування у країнах учасниках партнерства (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молодова, Україна та Білорусь) на європейських принципах і стандартах, а також покращення фінансового і ресурсного забезпечення місцевих влад.

На початку конференції, Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко повідомив, що скоро у Києві запрацює єдиний офіс підтримки децентралізації - Центр регіонального розвитку, який стане головним офісом та єдиним майданчиком для центральної влади, місцевого самоврядування, міжнародних партнерів і громадськості у процесі імплементації реформ з децентралізації. Створення цього Центру відбувається в рамках реалізації спільного проекту за участю Мінрегіонбуду, Ради Європи та Асоціації міст України, про це на конференції було підписано Меморандум про співробітництво у сфері підтримки процесу об’єднання територіальних громад та створення сприятливого середовища для проведення реформи місцевого самоврядування і забезпечення широкої підтримки децентралізації влади в Україні, зокрема, через підтримку та сприяння діяльності регіональних Офісів реформ.

Діяльність Центру регіонального розвитку буде здійснюватися у напрямках:

  • залучення територіальних громад до процесу об’єднання відповідно до перспективних планів формування територій громад;
  • надання методичної допомоги та консультацій щодо організації роботи місцевих рад об’єднаних територіальних громад та їх виконавчих комітетів;
  • популяризація процесу формування спроможних громад та децентралізації влади.

 

Представник генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва і голова офісу Ради Європи Україні Владімір Рістовскі додав, що міжнародні експерти-співробітники Центру регіонального розвитку також надаватимуть консультації щодо впровадження та прийняття необхідних законодавчих ініціатив для проведення децентралізації та реалізації реформ в країні загалом.

У роботі конференції взяли участь представники Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад: Микола Поєдинок - заступник Голови Асоціації-Керівник Виконавчої дирекції, Вадим Савченко - заступник Керівника Виконавчої Дирекції, Віталій Ключник- експерт, Людмила Музичка – Потіцький сільський голова, Юлія Пелешок - Колощинський сільський голова, Іван Мосюк – Старуньський сільський голова, Леонід Кучерявий - Димерський селищний голова, Григорій Рудюк - Новоборівський селищний голова.

У програмі заходу було представлено презентації експертів щодо всебічного розвитку міжмуніципального співробітництва та можливості їх практичного застосування у країнах-учасниках конференції.

Прес-служба ВАССР

01:20

05.10.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0