UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Фіскальна децентралізація місцевих податків.

14:56

30.10.2015

28 жовтня, відбулась друга зустріч Спільної робочої групи з фіскальної децентралізації, присвячена вдосконаленню політики місцевих податків.

Головним завданням зустрічі було визначити пріоритетні питання, повязані з політикою місцевих податків, визначитись з логічною рамкою, показниками результативності та послідовністю спільних дій для вирішення проблем і заповнення прогалин у цій сфері, та розподілити ролі між учасниками робочої групи.

Учасники зустрічі погодились, що основна мета подальших змін в системі місцевого оподаткування - забезпечити наявність у місцевого самоврядування такої доходної бази, яка б дозволила їм здійснювати місцеву політику у відповідності до покладених на місцеву владу делегованих повноважень та з використанням ефективних та реалістичних податкових рішень.

Під час обговорення було вирішено, що реалізація цієї мети потребуватиме визначення стратегічного бачення майбутньої еволюції структури місцевих доходів та ролі окремих місцевих податків, поступового вдосконалення адміністрування податку на нерухомість та земельного податку, ширшої розяснювальної роботи серед місцевої влади та громадськості, а також посилення бюджетної прозорості та підзвітності на рівні місцевих громад.

На основі прийнятої логічної рамки, протягом найближчого часу будуть визначені конкретні види діяльності для реалізації цих завдань, в тому числі у вигляді проектів технічної допомоги міжнародних донорівучасників Спільної робочої групи.

В засіданні взяли активну участь представники ключових департаментів Міністерства фінансів, а також представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціації міст України.

Зустріч відбулась за участі міжнародних організацій, серед яких – делегація Єврокомісії, Німецьке співтовариство з міжнародної співпраці (GIZ), Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida), Швейцарське бюро розвитку та співробітництва (SDC), Фонд Солідарності Польщі, ПРООН, компанія ПрайсвотрехаузКуперз як виконавець програми Міністерства Великої Британії з питань міжнародного співробітництва (PwC/DFID), та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Основною метою створеної у вересні Спільної робочої групи з фіскальної децентралізації є координація технічної підтримки донорів, які разом з урядом та місцевими органами влади працюють над розвитком місцевого самоврядування та зміцненням системи міжбюджетних стосунків. В рамках цієї платформи відбуватиметься погодження пріоритетів та стратегічних завдань у сфері фіскальної децентралізації, а також розробка та підтримка технічних проектів для їх реалізації.

Джерело: Міністерство фінансів України

14:56

30.10.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0