UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

З яких джерел відбуватиметься фінансування перших виборів старост сіл і селищ

11:50

05.11.2015

Відповідно до частини шостої статті 14 Закону України «Про місцеві вибори» після обрання рад обєднаних територіальних громад зазначені ради мають призначити перші вибори старост сіл, селищ на території відповідних обєднаних територіальних громад.

Абзацом другим частини першої статті 68 Закону передбачено, що «витрати на підготовку і проведення чергових, позачергових та перших виборів депутатів, сільських, селищних, міських голів здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на здійснення Центральною виборчою комісією керівництва та управління у сфері проведення виборів та референдумів, коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України».

Однак у цій законодавчій нормі не передбачено виділення таких коштів з Державного бюджету на перші, а також на чергові та позачергові вибори саме старост. Хоча далі передбачено використання на ці цілі (тобто вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів) також «коштів власних виборчих фондів місцевих організацій партій, кандидати в депутати від яких зареєстровані у багатомандатних виборчих округах, кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости».

Абзацом третім частини першої статті 68 Закону визначено, що «усі інші види місцевих виборів проводяться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та коштів власних виборчих фондів місцевих організацій партій, кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости». Однак зі змісту частини першої статті 14 Закону, витікає, що усіма іншими щодо чергових, позачергових і перших виборів є лише вибори повторні та проміжні, в тому числі старост.

Таким чином у чинному правовому полі, зокрема, Законом України «Про місцеві вибори» порядку фінансування перших (а також чергових і позачергових) виборів старост узагалі не передбачено, а без цього самі вибори старост перебувають під загрозою зриву.

 

ЦВК роз'яснила, що перші вибори старост села, селища здійснюються територіальними виборчими комісіями за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

11:50

05.11.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0