UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Навчальна програма для організаторів сільських громад «Грицівські Витріщаки»

12:08

05.11.2015

Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні проводить безкоштовну 5-ти денну навчальну програму «Розвиток сільської громади».

Регіональний фокус: Дніпропетровська, Харківська, Запорізька області, а також підконтрольні Україні частини Донецької і Луганської областей.

Орієнтовані дати стажування: 29 листопада 2015 - 5 грудня 2015.

Місце проведення: Смт Гриців Шепетівського району Хмельницької області.

Термін подання заявок: до 15 листопада 2015 р.

Навчальні програми організовані в рамках проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення» - Програма запобігання конфліктів, сприяння стабільності та безпеці в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.

Чому ця програмаважлива?

Чому сільські громади в Україні занепадають? Чому за наявності таких величезних природних та людських багатств, села, замість того, щоб ставати окрасою і гордістю України, територіями з найвищою якістю життя, осередками культури, здорового способу життя та сталого розвитку, перетворюються в сировинні придатки і резервації для «люмпену»? Чому місцеве самоврядування на рівні сільських/селищних рад так і не стало реальним інструментом народовладдя? Що має відбутися в сільських громадах, щоб вони почали відроджуватися? З існуючого вже досвіду, створюючи кластери сільського розвитку, Україна може «вбити двох зайців» і спрацювати на випередження: відродити сільські громади і отримати високоякісний, дорогий, конкурентоздатний національний продукт - «Здорову Громаду».

Чому досвід обраної для стажування громади цікавий і повчальний?

Грицівська громада завдяки своїх активній діяльності у напрямку розбудови громадянського суспільства поступово (еволюційно, а не революційно і «де-факто», а не «де-юре») стає центром об’єднаної громади і переходить на новий рівень управління. Стає громадою-організатором, громадою-прикладом, громадою-магнітом, з якої починається формування регіону сталого розвитку: мережі самодостатніх спроможних територіальних громад.

Навчальна програма познайомить учасників з кластерною моделлю громади і дасть поштовх та інструменти для формування спроможних самодостатніх сільських територіальних громад у своїх регіонах. І це все адаптовані до українських реалій методи і випробувані досвідом Грицева інструменти.

Мета навчальноїпрограми:

 • Ознайомити лідерів об’єднаних сільських/селищних громад з методами і засобами Програми Розвитку Сільської Громади.
 • Передати успішний досвід створення та функціонування інституцій громадянського суспільства в селах.
 • Заохотити до використання на практиці кластерної моделі і стратегічного управління об’єднаними сільськими громадами.

Навчальніцілі:

 • Поглибити розуміння учасників процесу децентралізації, познайомити з основними підходами та «Концепцією реформи місцевого самоврядування в Україні», ходом впровадження реформи в Україні.
 • Надати практичні рекомендації та передати досвід щодо налагодження співпраці з регіональними (обласними) організаціями та установами з метою підтримки сільського розвитку, просування та захисту прав сільських громад.
 • Передати досвід мобілізації внутрішніх ресурсів громади та формування інституцій громадянського суспільства. Досвід стратегічного управління та реалізації проектів.
 • Познайомити учасників з лідерами громади смт. Гриців та навколишніх сіл, які об’єднуються на засадах партнерства і взаємовигідної співпраці.
 • Представити досвід Кластеру Сільського Туризму «Оберіг» як інноваційного продукту, здатного змінювати обличчя сільських територій і стати економічним і культурним «локомотивом» для виходу з кризи.
 • Познайомити учасників з принципами кластерної моделі регіонального розвитку.
 • Продемонструвати модель самодостатньої спроможної сільської громади та досвід діагностики потреб, ініціювання, розробки та реалізації програм та проектів сталого розвитку сільських громад. Приміряти цю модель до сільських громад, які представляють учасники, і визначитися з кроками, необхідними для її адаптації.

Питання, що вивчатимуться учасниками під час програми:

 • Поглиблення розуміння учасників процесу децентралізації, ознайомлення з основними підходами та «Концепцією реформи місцевого самоврядування в Україні», ходом впровадження реформи в Україні.
 • Надання практичних рекомендацій та передача досвіду щодо налагодження співпраці з регіональними (обласними) організаціями та установами з метою підтримки сільського розвитку, просування та захисту прав сільських громад.
 • Передача досвіду мобілізації внутрішніх ресурсів громади та формування інституцій громадянського суспільства; досвіду стратегічного управління та реалізації проектів.
 • Знайомство учасників з лідерами громади смт. Гриців та навколишніх сіл, які об’єднуються на засадах партнерства і взаємовигідної співпраці.
 • Представлення досвід Кластеру сільського туризму «Оберіг» як інноваційного продукту, здатного змінювати обличчя сільських територій і стати економічним і культурним «локомотивом» для виходу з кризи.
 • Ознайомлення учасників з принципами кластерної моделі регіонального розвитку.
 • Представлення моделі самодостатньої спроможної сільської громади та досвіду діагностики потреб, ініціювання, розробки та реалізації програм та проектів сталого розвитку сільських громад. Адаптація цієї моделі до сільських громад, які представляють учасники, і визначення кроків, необхідних для її адаптації.
 • Учасники програми ознайомляться з роботою таких організацій і установ: Агрооселі, організації та установи м. Грицева та м. Хмельницький

Учасниками цієї програми можуть бути:

Ініціативні групи від кожної громади (2-3 особи: представники органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій).

Вимоги докандидатів:

 • бути громадянином України;
 • проживати і працювати у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій області, або на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей;
 • мати щонайменше три роки досвіду роботи;
 • бути готовим розробити і втілити План дій за тематикою програми у своїй організації/громаді;
 • мати відповідні повноваження (спроможності) для реалізації розробленого в ході навчальної програми плану дій;
 • бути готовим поширювати набуті знання та навички серед колег, партнерських організацій, громадськості тощо.

Результати програми:

Кожен учасник складає власний план дій за тематикою програми для його подальшої практичної реалізації після повернення з навчання.

Керівник програми: Сидоренко Олександр

Для участі у програмі необхідно заповнити анкету.

Подробиці на сторінці ceume.org.ua

Контакти

Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME)

ptp@ceume.org.ua

http://ceume.org.ua/

12:08

05.11.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0