UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

У парламенті зареєстровано проект змін до Бюджетного кодексу України

10:42

10.11.2015

Проект Закону про внесення змін до Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо особливостей фінансування у 2016 році видатків бюджетних установ в селах, селищах, містах районного значення) (№3424) підготовлений з метою забезпечення належного фінансування в 2016 році видатків на органи місцевого самоврядування та фінансування загальноосвітніх навчальних закладів, сільських, селищних та міських палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів та бібліотек. Законопроект розроблений за участі експертів АМУ та внесений в парламент народним депутатом-членом МДО «За розвиток місцевого самоврядування» М.Федоруком.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року закінчується строк дії пункту 20 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу, який передбачає особливий механізм фінансування органів місцевого самоврядування та закладів соціально-культурної сфери в селах, селищах та містах районного значення. У зв’язку з цим сільські, селищні та міські ради в масовому порядку почали отримувати від районних державних адміністрацій листи з вимогою розглянути на своїх чергових сесіях питання про передачу закладів культури та освіти, в т.ч. дитячих садків, із комунальної власності у спільну власність територіальних громад районів.

Законопроектом №3424 пропонується внести зміни до пункту 20 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетно кодексу, якими установити, що у 2016 році за поданням сільської, селищної, міської районного значення ради районна (міська) рада протягом місяця з дня надходження подання приймає рішення про передачу коштів у вигляді міжбюджетних трансфертів на фінансування видатків бюджетних установ. При цьому обсяг таких трансфертів не може бути меншим, ніж у 2015 році.

У разі не прийняття законопроекту заклади освіти та культури будуть передані на районний рівень, що призведе до погіршення якості їх фінансового забезпечення і створить проблеми в подальшій реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

10:42

10.11.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0