UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

ВАССР та сільські громади Сумщини плідно співпрацюють

21:11

08.11.2013

 

Сумська область  сьогодні – одна з перших в Україні, яка плідно працює  за програмою соціально-економічного розвитку сільських територій.

Ще у серпні 2012 р. на базі Сумського національного університету відкрито Міжрегіональний навчально-практичний центр  розвитку сільських територій.  Мета створення центру – реалізація проекту «Рідне село»,  який був запроваджений  Міністерством  аграрної політики та продовольства,  а також реалізація Програми розвитку сільських територій Сумської області на період  до 2020 р.

У семінарах та практичних заняттях, що тривали протягом 3 місяців, взяли участь 397 сільських та селищних голів, а також голови районних рад.  

Голова регіонального відділення  Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад

Н. Масалітіна:

« Під час практичних занять учасники семінару розглянули такі важливі для сільських громад питання як надходження податків та резерви поповнення місцевих бюджетів, врегулювання земельних відносин , особливості діяльності фонду підтримки фермерських господарств, результати реалізації та можливості участі у програмі «Власний дім». Присутні голови сільських та селищних рад мали змогу також ознайомитися з практичним досвідом діяльності Садівської сільської ради».

Програма 1 модулю, яка охопила усі значущі  для сільських громад питання, - це лише перший етап навчання сільських голів. Незабаром – розробка програми 2 та 3 модулів, які охоплюватимуть питання  створення генеральних планів сільських територій, розвиток кооперативного руху у сільській місцевості та зелений туризм.

Н. Масалітіна:

« Створення  Міжрегіонального навчально-практичного центру  розвитку сільських територій надасть можливість на місцях очільникам громад реалізовувати державні та регіональні програми. А співпраця наукового закладу, органів виконавчої влади, Асоціації сільських виробників та переробників Сумщини та ВАССР  тільки вдосконалить ефективність роботи з розбудови сільських та селищних територій».

 

21:11

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0