UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Щодо відповідальності сільських та міських голів за зрив мобілізації

12:50

21.11.2015

Відповідно до частин першої та третьої статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон) сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села, селища, міста, який за посадою очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях. В основі предмету місцевого самоврядування є питання місцевого значення, тобто такі, що випливають з колективних потреб забезпечення життєдіяльності відповідних територіальних громад. Водночас, відповідно до частин третьої та четвертої статті 143 Конституції України органам місцевого самоврядування можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади, що стосуються  загальних  державних потреб. Органи місцевого самоврядування з питань здійснення ними повноважень органів виконавчої влади підконтрольні відповідним органам виконавчої влади.

Стосовно повноважень в галузі оборонної роботи, то відповідно до пункту 1 частини першої статті 36 Закону до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі делеговані повноваження, як «сприянняорганізації призову громадян на військову службу, а також їх мобілізації, підготовці молоді до служби в Збройних Силах України, організації навчальних (перевірочних) та спеціальних військових зборів; забезпечення доведення до підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення наказу військового комісара про оголошення мобілізації». Дане питання узгоджується з частиною першою статті 18, частиною п’ятою статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та статтею 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Таким чином, відповідальність за вказане питання загальнодержавного значення несуть перш за все, військові комісаріати, а органи місцевого самоврядування та їх посадові особи всіляко допомагають їм, створюють режим найбільшого сприяння. Контроль за реалізацією делегованих повноважень органів місцевого самоврядування покладається на місцеві державні адміністрації. 

12:50

21.11.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0