UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Щодо припинення повноважень депутатів районних у місті рад у зв’язку з прийняттям міською радою рішення про їх неутворенням

13:10

21.11.2015

Питання організації управління районами в містах, відповідно до частини п’ятої статті 140 Конституції України та частини першої статті 41 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон), належать до компетенції міських рад.  Відповідно до  частини третьої статті 41 Закону обсяг і межі повноважень районних у містах рад та їх виконавчих органів визначаються відповідними міськими радами за узгодженням з районними у містах радами з урахуванням загальноміських інтересів та колективних потреб територіальних громад районів у містах.

Відповідно до частини четвертої статті 16 Закону, у разі не утворення районних у місті рад, міська рада здійснює управління майном та фінансовими ресурсами, які є у власності територіальних громад районів у містах, та несе відповідальність перед громадою відповідного району у місті.

Стосовно початку та закінчення повноважень депутатів сільських, селищних, міських, районних у місті, районних, обласних рад, то ці питання детально врегульовані у статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Так відповідно до частини першої статті 49 Закону повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Таким чином повноваження діючих депутатів районних у місті рад, у разі не утворення районних у місті рад наступного чергового скликання, припиняються в день першої сесії міської ради нового скликання.

13:10

21.11.2015

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0